A 7,5 méter magas és 4,5 méter átmérőjű kokárda építéséhez a helyszínen biztosítanak piros, fehér és zöld virágokat. A kokárda március 15-én este nyolc óráig lesz a Kossuth téren.
A Miniszterelnöki Hivatal a fővárosi önkormányzat bevonásával az idei március 15-i közterületi programokra 70 millió forintot költ.
A Városi Tájkép Csoport nevű formáció a Március 15. tértől a Kossuth térig húzódó Duna-parton a villamos pálya és a szerelvények bevonásával újszerű módon, grafikákon, filmeken és tablókon keresztül emlékezteti a járókelőket 1848, 1956 és 1989 eszmeiségére. Az egymástól húsz méterre felállított "beszélő oszlopokon" ismert személyiségek, köztük Göncz Árpád, Václav Havel, a római pápa, az idősebbik George Bush, Kertész Imre, valamint számos művész válaszol arra a kérdésre, hogy mit jelent számukra a szabadság, a szabad élet.
Egyéb központi események az ünnep alkalmából:
Március 14.
Koncert a Kossuth téren 20 órai kezdettel. Fellépnek: Kaláka, Andro Drom, Ghymes, Pannónia Klezmer Band, Bornai Tibor, Oláh Ibolya
Március 15.
Délelőtt 9 óra 30 perckor a Magyar Köztársaság állami lobogójának ünnepélyes felvonása a Kossuth téren.
Délelőtt 10 órakor Ünnepi menet a Kossuth térről a Múzeum-kertbe
11 órától Miénk a Szabadság Köztársasága. Ünnepi megemlékezés a Múzeum-kertben. Ünnep beszédet mond: Gyurcsány Ferenc miniszterelnök
Déltől 17 óráig családi és gyermekprogramok a Múzeum-kertben.
13 órakor Budapest Főváros Önkormányzatának megemlékezése a Petőfi-szobornál.
Délelőtt 10 órától 17 óráig Történelmi játszóház a Kapisztrán téren a Budai Várban, illetve Nemzetőr toborzó.
14 órától 17 óráig Hagyományőrző Huszártábor a Kossuth téren, lovasbemutatók, huszárjátékok a Nemzeti Kokárdánál.
14 órától 18 óráig Európai 1848 – irodalmi összeállítás a Merlin Színházban, a Gerlóczy Kávéházban, angol és német nyelven.
20 órakor MTV1 – Ünnepi díszelőadás – közvetítés a Művészetek palotájából.