Varga Tamás. Luxuskocsik társaságában © Benkő Imre |
Az ügyben kulcsszerepet játszó IFC Rt-t Varga Tamás, a Fidesz gazdálkodásának egykori kulcsembere vezette, aki a Kaya Ibrahim neve alatt fantomizált cégekben is érdekelt volt. Varga Tamás számos üzletben volt társa Simicska Lajosnak, akivel közösen szignálta a Fidesz részéről az MDF-Fidesz székházügyletet.
Varga Tamást több nemzetközi elfogatóparancs alapján keresték, és nem csak az elhíresült Centum Kft.-vel kapcsolatos csalások miatt. A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) hétfő délelőtt kiadott közleménye szerint egy héttel ezelőtt, 2005. április 5-én, este hétkor fogták el amszerdami lakásán Varga Tamást. A férfit a NNI Különleges Ügyek Osztályának Célkörözési Alosztálya a holland hatóságokkal együttműködve állította elő, ellene négy elfogatóparancs volt érvényben.
A Blikk szerint fejvadászok segítségével került elő a nemzetközi körözés alatt álló egykori üzletember.
A Fejér Megyei Bíróság 2002-ben és 2003-ban adott ki körözést, a vádlott távollétében kiszabott letöltendő szabadságvesztése miatt. A Fővárosi Bíróság 2002-ben adott ki ellene nemzetközi elfogatóparancsot, csalás elkövetése miatt, míg a Fejér Megyei Bíróság szintén gazdasági bűncselekmény miatt bocsátott ki elfogatóparancsot.
Varga Tamás élettársával együtt 1999-ben hagyta el Magyarországot, majd 2000-ben Prágában éltek, ahol közös gyermekük is született. 2002. december 6-án sikerült azonosítani a férfi tartózkodási helyét Prágában, azonban a cseh szervek által végrehajtott elfogási akció során sikerült elmenekülnie. Két héttel
később a férfi élettársa és lánya is eltűnt a városból - áll a rendőrségi közleményben.
Varga ezt követően még inkább "rejtőzködő életmódot folytatott", életvitelét úgy alakította ki, hogy a hatóságok ne akadhassanak a nyomára. A holland hatóságokkal történt együttműködés eredményeként az NNI célkörözési alosztály munkatársainak 2005. április 5-én sikerült elfogniuk.
A Világgazdaság 2000. október 12-i száma szerint Varga Tamás az évtized egyik legnagyobb áfa-csalását követte el. Irányításával egy cégcsoport 1996 és 1999 között mintegy kétmilliárd forint áfát igényelt vissza hamis számlázással. A munkát részben Brunner István szervezte, aki tagja volt olyan Fidesz-közeli cégeknek, amelyek Kaya Ibrahimhoz kerültek.