A bírói ítélet indoklása szerint a MIÉP XI. Országos Gyűlésén jogtalanul, önkényesen húztak ki az elnökjelöltek közül több nevet (így csak Csurkára lehetett szavazni); ez is hozzájárult a küldöttgyűlés törvénytelenségéhez.
Bognár László, akit több társával együtt 2003 januárjának végén zárt ki a pártból a MIÉP becsületbírósága, győzelemnek nevezte a bíróság ítéletét, de hozzátette: "esze ágában sincs" visszatérni a pártba. Grespik László, a felperes ügyvédje elmondta: a kizárás érvénytelenítését erkölcsi győzelemnek tartják, ami egyúttal azt is bizonyítja, hogy "a MIÉP-ben törvénytelenségek vannak." Az alperes nem jelent meg a szerdai tárgyaláson, azonban a döntés ellen 15 napon belül fellebbezést nyújthat be.
A magát Magyar Igazság és Élet Reform Tömörülésnek (MIÉRT) nevező csoport vezetőinek eltávolítását a MIÉP országos választmánya kezdeményezte, majd nem sokkal később Csurka István pártelnök jelentette be Bognár László, Rozgonyi Ernő, Deák Péter és Bíber József Tibor kizárását. Csurka szerint a magát reformernek nevező csoport tagjait "kívülről irányították", a párt alapszabályával ellentétes tevékenységükkel a MIÉP felbomlasztásán fáradoztak.
Törvénytelen volt Csurka 2003-as megválasztása
Utolsó frissítés:
Törvénytelennek ítélte első fokon a Fővárosi Bíróság a Magyar Igazság és Élet Pártja (MIÉP) volt alelnökének két évvel ezelőtti kizárását a pártból, valamint Csurka István megválasztását is.