Tóth András közölte: nem mond le. Szerinte a fideszes politikusok előre kidolgozott terv részeként megtervezett politikai rágalomhadjáratot folytatnak, amelynek semmi köze az általuk hangoztatott törvényességhez és jogállamisághoz. Az ellenzéki politikusok célja "a Gyurcsány-kormány tekintélyének aláásása, a hatalom megszerzése".
Az MTI kérdésére Tóth András hangsúlyozta: a fideszes politikusok állításával szemben az úgynevezett Kulcsár-ügyben egyetlen releváns adat, információ sem veszhetett el.
A rendőri és az ügyészi szervek munkatársai 2003 nyara és 2004 januárja között ebben az ügyben 23 alkalommal konzultáltak a Nemzetbiztonsági Hivatallal (NBH), egyebek között a technikai úton keletkezett anyagokról. A rendőrség 515 lehallgatott beszélgetés anyagát kérte és kapta meg. Az ügyészi szervek ugyanezen anyagok mellett további 27 beszélgetésről keletkezett információt kaptak meg - mondta az államtitkár.
"Mit mondjon az ember ezek után Áder János szavairól, aki kijelenti: »ezek a jegyzőkönyvek eltűnnek, nem adják át az ügyészségnek, hanem megsemmisítik őket, ha ez nem botrány, akkor mi az?« Személyes véleményem szerint botrányos az, ha valaki, mint Áder úr, az adott helyzetben nem mond igazat" - tette hozzá az államtitkár.
Tóth András szerint "álságos" az, hogy a "leleplezők" sajtóértekezletükön "meglepetésüknek" adtak hangot azoknak a jegyzőkönyveknek a kiselejtezésével kapcsolatban, amelyekre az ügyészség és a rendőrség nem tartott igényt. A korábbi kormányok alatt is a nemzetbiztonsági törvény és az ennek végrehajtását szabályozó főigazgatói utasítások alapján folyamatosan ugyanaz a gyakorlat érvényesül a keletkezett műveleti anyagok kezelésében. A selejtezés nem valaminek az elrejtését szolgálja, hanem törvényi alapokon nyugszik, és hozzátartozik a jogállamisághoz.
2004-ben az NBH szervei 140 ügyben végeztek selejtezést, és hasonló nagyságrend volt jellemző a korábbi esztendőkben is. Ezt természetesen tudnia kell két volt titkosszolgálati miniszternek, aki ott ül a Nemzetbiztonsági Bizottságban.
Azzal kapcsolatban, hogy a fideszes politikusok lemondását követelték, az államtitkár azt mondta: nem veszi komolyan ezt a felszólítást, ám aggasztja, hogy egy volt titokminiszter is hajlandó volt arra, hogy a pártsemleges nemzetbiztonsági szolgálatokat politikai gyanúsítgatásokkal illesse.
Tóth elmondta: Gyurcsány Ferenc nem tudott a Kulcsár telefonbeszélgetéseit tartalmazó lehallgatási jegyzőkönyvek megsemmisítéséről, és mivel rutineljárásról volt szó, nem is kellett tudnia.