Kuncze érzi a feszültséget pártja és az MSZP között

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az SZDSZ elnöke nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy pártjának képviselői közül lesz, aki felmentést kér majd a hétfőn született, kötelező érvényű frakciódöntés alól, amely szerint nem vesznek részt az államfőválasztás parlamenti szavazásában.

"Lehetnek olyan indokok általában egy-egy képviselő esetében, amelyet a többiek akceptálnak, elfogadják és ezért aztán engedélyt adnak neki, de ez nem automatikus természetesen, az engedélyt - a frakciószabályzat szerint - egyenként kell azoknak megszerezniük, akik ezzel a lehetősséggel élni akarnak, és ha nem kapják meg az engedélyt, de ennek ellenére másként szavaznak, annak következményei vannak a későbbiekben" - mondta Kuncze Gábor a Nap-kelte kedd reggeli műsorában.

A pártelnök szerint a felmentés a képviselőcsoport kétharmadának beleegyezésével adható meg, és eddig még nem kérte senki.

Arra a kérdésre, hogy szerinte Mécs Imre, Béki Gabriella és Wekler Ferenc közül valaki kéri-e, hogy mégis voksolhasson az államfőválasztáson, a pártelnök úgy válaszolt: "nem zárom ki a lehetőségét, hogy lesz olyan közöttük, aki kérni fogja".

A politikus hangsúlyozta: "van annak is jelentősége, hogy a Szabad Demokraták Szövetsége képes egy egységes, fegyelmezett pártként viselkedni ebben a helyzetben, és lehet, hogy ez egy fontosabb szempont a politikában annál, hogy valaki az egyéni véleményét a párttól eltérően megfogalmazhassa".

Kuncze szerint a köztársaságielnök-választás első fordulója után a politikának még van mozgástere, és a liberális párt még nem adta fel azt a lehetőséget, hogy a koalíciós partnerrel közösen állítson államfőjelöltet.

"Én látom (...) a feszültségeket a két párt között e tekintetben, de ebből csak annyi következik számomra és gondolom az MSZP vezetése számára is, hogy ezt a problémát majd kezelni kell a hátralévő egy évben" – magyarázta a politikus.

A koalíció későbbi sorsát firtató kérdésre kijelentette: "ami a 2006-os választásokat illeti, végig az volt a terv, hogy a két párt külön-külön méreti meg magát, (...) és aztán a választási eredmény és a programok döntik el, hogy a későbbiek során hogy lehet együttműködni".