Az MTI helyszínen lévő tudósítója annyit látott, hogy a tárgyalóteremben a védett tanú egy személyhez hozzávágott egy széket, amely egy ügyvédnőt is megütött. Az incidensről a szünet után a szerb-montenegrói védett tanú a bíró kérdésére válaszolva elmondta: "Amikor mentem ki egy fiú meglökött a könyökével és mellém köpött, és a személyi védelmet ellátó rendőrt is meglökte. (...) Én erre úgy reagáltam, hogy székkel védekeztem, hogy ne történjen valami rosszabb."
Hozzátette, hogy nem tudja ki az illető, de korábban látta a Zsiráf Étteremben, ami a vádirat szerint az elsőrendű vádlott törzshelye volt. Fodor Endre, tanácsvezető bíró úgy jegyzőkönyvezte az estet, hogy "az elrendelt szünetben, miközben az érdekeltek a tárgyalótermet elhagyták, a bíróság előtt harmadik alkalommal vallomását tevő védett tanú, és a terem biztosítását ellátó rendőri egység által azonosított személy között dulakodás alakult ki. A tárgyalás biztosítását végző rendőri egység az azonosított személyt az épületből eltávolította." A teremben történteket három kamera rögzíti. A bíró közölte, hogy a további intézkedésekre a felvételek megtekintése után kerül sor.
A kecskeméti maffiaperben Radnai Lászlót és tíz társát emberölés előkészületével, fegyvercsempészettel és lőfegyverrel visszaéléssel vádolják. Az ügyészek szerint a bűnszervezet a Balaton-környékén akart terjeszkedni, leszámolni alvilági riválisaival és ehhez volt szükségük fegyverekre.
Radnai László és több társa vádlott egy másik büntetőperben is, amelyben a többmilliárdos elkövetési értékű Energol-ügyet vizsgálja a bíróság. A tíz évvel ezelőtti bűncselekmény-sorozat a legnagyobb olajügy, amely Magyarországon bírósági szakba jutott. A kecskeméti maffiaper legutóbbi, keddi tárgyalásán a védett tanú, aki a nyomozás során még gyanúsított volt, de miután vállalta az együttműködést a hatóságokkal, megszüntették ellene az eljárást, azt vallotta: mikor még Radnainak dolgozott tőle hallotta, hogy az ő megbízásából ölték meg az Aranykéz utcában Boros Tamást. A hét évvel ezelőtt fényes nappal Budapest belvárosában végrehajtott nagy erejű robbantásnak négy halálos áldozata volt. Az elkövetőket és megbízóikat mindmáig nem sikerült kézre keríteniük a hatóságoknak.
A kecskeméti maffiaper mai tárgyalásán a vádat képviselő megyei főügyész-helyettes jegyzőkönyvet adott át a bíróságnak, amellyel a szerb-montenegrói védett tanú szavahihetőségét kívánta alátámasztani.
Az 1999-ben, Szerbia-Montenegróban készült kihallgatási jegyzőkönyv másolatát az Országos Rendőr-főkapitányság küldte meg Szabó Ferenc főügyész-helyettes kérésére. A dokumentumot a bíróság ismertetni fogja. A tárgyaláson a védett tanú a vádbeli illegális fegyverszállítások részleteiről beszélt és vallomásával több ponton alátámasztotta a vádiratot.
Dulakodás tört ki a kecskeméti maffiaper szünetében
Utolsó frissítés:
Dulakodás tört ki a kecskeméti maffiaper szünetében a védett tanú és a hallgatóság egyik tagja között a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon.