"A Fidesz, mint korábban is, most is ügyes taktikát választott, formál-logikai alapon támadott meg bennünket, a bíróság pedig belesétált a csapdába" - mondta Kovács. "Vagyis nem az ÉS-ben feltárt tényeket támadták keresetükben, ezt nem is vizsgálta másodfokon a Fővárosi Itélőszék, hanem csupán azt vitatták, hogy ezek az összejövetelek taggyűlések voltak" - tette hozzá a főszerkesztő.
Elfogult vagy sem? |
Ugyanaz a bírói tanács marasztalta el a Szijjártó Péter fideszes képviselőt két perben is, amely csütörtökön helyreigazításra kötelezte az Élet és Irodalom (ÉS) című hetilapot - mondta az ellenzéki politikus ügyvédje, aki ezért megalapozatlannak tartja azokat a felvetéseket, hogy a bírói tanács egyik tagja férjén keresztül kötődhet a Fideszhez. Budai Gyula emlékeztetett arra, hogy a napokban az egyik napilapban olyan információk jelentek meg, miszerint a Tokajhegyalja Kft. kontra ÉS perben másodfokon eljáró egyik bíró, Győriné Mauer Amália férjén keresztül kötődhet a Fideszhez. |
"Vesztes per után ne szidd a bíróságot – ezt a jó tanácsot én is megfogadom, nem akarom tovább gyengíteni a bíróságok amúgyis meglehetősen megtépázott tekintélyét. De azért azon el kellene gondolkodni, és itt már nemcsak az ÉS-ről van szó, hogy a helyreigazítási kérelmekben született ítéletek személyiségjogi perek indításának is ürügyül szolgálhatnak, sőt, büntetőeljárásokat is lehet rájuk hivatkozva kezdeményezni. Ennek társadalmi veszélyességét, a vélemény- és sajtószabadságot korlátozó következményeit azt hiszem, nem kell külön ecsetelnem" - fogalmazott a főszerkesztő.