Az ellenzéki politikus a kormányfő napirend előtti felszólalására reagáló beszédében úgy értékelte, állami szinten kellene szabályozni a tömegközlekedési szolgáltatók, a MÁV és az autóbusz-társaságok feladait, össze kellene hangolni a menetrendeket, mert a vidéken, a falvakban élő, munkába vagy iskolába igyekvő embereknek nagy problémát jelent a menetrendek összehangolatlansága, egyes járatok megszüntetése.
Kezdeményezte annak a garantálását is, hogy a Magyar Posta önhatalmúlag ne vezethesse be a mobil postai szolgáltatásokat azokon a településeken, ahol a település vezetői és az ott élők tiltakoznak ez ellen.
Dávid Ibolya harmadik intézkedésként azt javasolta, hogy Gyurcsány Ferenc kezdeményezze, hogy a koppenhágai szerződésben foglaltaknál korábban hozzák egységes szintre a 15 régi uniós tagország és a tavaly csatlakozott 10 tagállam támogatását. Szerinte az eddigi közös agrárpolitika "antiszociális volta miatt" célul kell kitűzni, hogy 25 százalékkal csökkentsék a régiek támogatását, és körülbelül ugyanilyen összeggel emeljék meg az újakét.
Dávid Ibolya beszélt arról, hogy az elmúlt három évben minden kormányzati kezdeményezés két cél jegyében, az igazságosság és a versenyképesség jegyében fogalmazódott meg. A Medgyessy- és a Gyurcsány-kormány ideje alatt meghirdetett programokat sorolva úgy értékelte, hogy jobb, illetve elég lett volna egy program, amit végig is visznek.
Úgy értékelte, hogy a versenyképesség tekintetében nem sikerült elérni a kitűzött célt, mert Magyarország veszített versenyképességi pozíciójából, visszacsúszott az ezzel kapcsolatos nemzetközi listán. Mint mondta, Magyarország veszített hitelképességéből, és az ország devizapiaci kockázata terén is romlás tapasztalható.
Az MDF képviselője hangsúlyozta, nem a múltról, a jelenlegi és az előző kormány teljesítményének összehasonlításáról kell szólnia a politikának, hiszen a nyugdíjasokat, a gyermekeket nevelőket jobban érdekli jelenük és jövőjük, mint a "számháború".