Távol lehet tartani © sxc.hu |
1. Ne idegenek előtt beszéld meg nyaralási terveidet, mert könnyen olyanok is meghallhatják, akiknek nem kéne. Hazáig követnek, hogy megtudják hol laksz, és akkor törnek be, amikor tudják, nem vagy otthon.
2. Mondd le az újságelőfizetéseket és egyéb postai küldeményeket, a tornyosuló levelek, újságok ugyanis elárulhatják, már rég jártál a lakásban. Esetleg kérdd meg a szomszédot, hogy ürítse a postaládát.
3. Kérj meg egy ismerőst, hogy rakja ki a szemeteskukát helyetted, és vigye is vissza, ha kiürítették. Ha nagy kerted van, a füvet is nyírasd le, nehogy feltünően elhanyagoltnak tűnjön.
4. Hagyd meg a telefonszámod a szomszédnál, akire a lakást bíztad, hogy bármikor elérhessen nyaralás alatt, ha baj van.
5. Ne változtasd meg az üzenetrögzítőd szövegét, nehogy a „nem vagyok a városban” üzenet ötletet adjon a telefonálónak. Rendszeresen hallgasd le az üzeneteket, és vedd le a csengőhangot mielőtt elmész. Így nem hallatszik, ha senki sem válaszol a hosszasan csengő telefonra.
Ha a szó nem elég © sxc.hu |
7. Állítsd be a tévé vagy rádió időzítőjét, hogy alkalmanként ki- és bekapcsoljanak. Ha elég modern a világításod, azt is állítsd be, hogy esténként fény szűrődjön ki a házból.
8. Ha nem autóval utazol, parkolj a ház elé, és kérj meg egy ismerőst, hogy néha álljon el onnan vele, majd vigye vissza. Viszont kapcsold ki az automata garázskaput.
9. Állítsd magasabb hőmérsékletre a légkondit, de ne kapcsold ki. Egy forró nyári napon semmi sem árulkodóbb a csendes légkondicionálónál.
10. Ne ereszd le a rólókat, vagy a redőnyöket. A betörőket semmi sem vonzza jobban, mint a hetekig teljesen elsötétített ablakok.