A ponthatárok elsőként - még július 26-án éjszaka - a felvi.hu-n jelennek meg, a felvételizők pedig a személyre szabott weboldalukon ("Az én felvim") névre szólóan is meg fogják találni a rájuk vonatkozó ponthatárokat és a felvételi döntést - olvasható az OFI honlapján.
Azokat, akik a jelentkezési lapjukon mobilszámukkal és hozzájárulásukkal engedélyt adtak erre, azokat sms-ben is értesítik a pontszámokról.
Fontos azonban, hogy a felvételi döntés csak akkor válik hivatalossá, amikor az adott felsőoktatási intézmény erről levélben értesítést küld. Minden jelentkező augusztus elején kap értesítést felvételéről, illetve kérelme elutasításáról. Az értesítés tartalmazza az intézményi ponthatárt és az elért eredményt egyaránt.
"A különböző médiumok 27-én reggel kapják meg hivatalosan a ponthatárok listáját, ezért a vonalhúzás éjszakáján csak azon információkért vállalhatunk felelősséget, melyek az OFI és az Oktatási Minisztérium honlapjain jelennek meg" - tudatta az OFI.
Az idén a felsőoktatási intézményekbe pályázó mintegy 150 ezer diák több mint 380 ezer jelentkezési lapot adott be az egyetemekre és főiskolákra, a jelentkezők száma tíz százalékkal csökkent. 2005-ben egy jelentkező közel három lapot küldött be a megadott határidőig.
A jelentkezők számának csökkenése elsősorban arra vezethető vissza az OFI korábbi elemzése szerint, hogy az elmúlt években a felsőoktatási intézmények a továbbtanulásra alkalmas, jó felkészültségű pályázókat többségükben felvették államilag finanszírozott vagy költségtérítéses képzésre. Ennek következtében csökkent azoknak a száma, akik azért jelentkeztek újra felsőoktatási intézménybe, mert az előző években nem sikerült bekerülniük.
Első oklevelének megszerzéséért kíván tanulni mintegy 120 ezer pályázó, ők közel 340 ezer jelentkezést adtak be. Nappali alapképzésre idén több mint 86 ezer jelentkező adott be, mintegy 277 ezer jelentkezési lapot.
A több mint 86 ezer jelentkezőből közel 23 ezren kívánnak első helyen gazdasági jellegű szakokon tanulni, több mint 14 ezren szeretnének bölcsészek lenni, s több mint 8 ezren műszaki területre jelentkeztek. Öt- és hatezer között van az egészségügyi, informatikai, jogi és szociális igazgatási és művészeti területre jelentkező fiatalok száma.
Az átlagot meghaladóan növekedett azoknál a szakcsoportoknál a jelentkezők száma, ahol a kötelező érettségi tárgyakkal vagy azok valamelyikével (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika és idegen nyelv) lehetett jelentkezni, vagyis ezekből fogják a pályázók szerzett pontjait kiszámolni.
Ennek megfelelően jelentősen nőtt a "klasszikus" bölcsész szakokra, mint például magyar, történelem, kommunikáció, művelődésszervező stb., a kis bölcsész szakokra, mint például az altajisztika, japán, kínai, ógörög, tibeti és a gazdasági szakcsoportokra jelentkezők száma.