Bárándy lemondott Schönthal védelméről

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Bárándy Péter az utóbbi napokban nyilvánosságot kapott politikai támadásokkal ellentétben továbbra sem tartja aggályosnak sem jogilag, sem etikailag azt, hogy ellássa a K and H ügy Amerikából hétfőn hazatért gyanúsítottjának védelmét. Ugyanakkor ügyvédként mindenekelőtt ügyfele érdekét kell szem előtt tartania.

Elhalasztott döntés
A bíróság szerdán elhalasztotta a döntést Schönthal Henrik előzetes letartóztatása ügyében, mert a nyomozati iratok nem érkeztek meg - mondta el a Kulcsár-ügyben meggyanúsított üzletember védője. A bíróság tájékoztatása szerint későn, illetve csak részben érkeztek meg a szükséges iratok. Az ügyvéd hozzátette, hogy védence nem került szabadlábra, mert a hétfőn elrendelt őrizet csütörtök délben jár le. A bíróság pedig várhatóan csütörtök reggel dönt az előzetes letartóztatásra irányuló ügyészségi indítványról. További részletek.
"Nagyon sajnálatosnak tartom, hogy a pártpolitika betolakodott egy büntetőeljárásba és korlátozza egy gyanúsított szabad védőválasztáshoz fűződő jogát" - mutatott rá az ügyvéd. Bárándy Péter 2002 és 2004 között a Medgyessy-kormány igazságügy-minisztere volt és eljárt Schönthal Henrik kiadatása ügyében.

Ezzel kapcsolatban Bárándy Péter leszögezte, hogy meggyőződése szerint az ügyben semmifajta összeférhetetlenség nem merül fel, az igazságügy-miniszter ugyanis nem érdemi döntést hoz a kiadatási eljárás során.

Bárándy Péter megjegyezte azt is, hogy mindazokat az iratokat, melyeket igazgatási vezetőként a kiadatási eljárás során megismerhetett, ebben a sajátos ügyben mára már ország-világ ismeri.

Répássy Róbert, a Fidesz országgyűlési képviselője kedden sajtótájékoztatón pártja nevében arra kérte az igazságügy-minisztert, hogy hozza nyilvánosságra, milyen intézkedéseket tett elődje, Bárándy Péter Schönthal Henrik kiadatása ügyében, mert álláspontjuk szerint etikai és összeférhetetlenségi kérdéseket vet fel, hogy a volt tárcavezető elvállalta a K and H ügy egyik gyanúsítottjának védelmét.

Az Egyesült Államokból hétfőn önként hazatért Schönthal Henriket a Fővárosi Főügyészség ügyészei és a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai vették őrizetbe a Ferihegyi repülőtéren. Schönthalt még aznap kihallgatták és meggyanúsították pénzmosással, és bűnsegédként elkövetett sikkasztással, illetve magánokirat-hamisítással.