Vita alakult ki a kormánypárt és az ellenzék között a 2003-ban kifizetett 75 millió forintos osztalékról. Szijjártó Péter ismertette, hogy Gyurcsány Ferenc 2003-ban meghatalmazást adott Jagiellowicz Györgynének, miszerint a vezérigazgató Gyurcsány Ferenc nevében gyakorolja a társaság részvényeihez kapcsolódó tulajdonosi jogosítványokat. Azonban a 2004-ben kelt cégbírósági végzés szerint a vezérigazgató meghatalmazása törvényi tilalomba ütközik - tette hozzá. Csiha Judit szocialista alelnök szerint nem lehet azt állítani, hogy Gyurcsány Ferenc törvénysértő módon vette volna fel a 75 millió forint osztalékot.
Faragó Péter (MSZP) szerint az ügyvédeknek kellett volna jelezniük, hogy Gyurcsány Ferenc az Altus Rt. vezérigazgatójának nem adhat felhatalmazást, mert a törvény ezt nem teszi lehetővé. "Ez nem történt meg, az összeget (a miniszterelnök) felvette, abszolút jóhiszeműen (...)" - tette hozzá.
A bizottság az ülés elején elvetette azt a napirendi pontot, mely Szijjártó Péter összefoglaló jelentését tartalmazta a vizsgálóbizottság szeptember 21-ig végzett munkájáról. Az újságíróknak kiosztott jelentés többi között tartalmazza Gyurcsány Ferenc múltbeli és jelenlegi üzleti érdekeltségeit, melyről, a jelentésben írtak szerint, maga a miniszterelnök adott tájékoztatást a bizottságnak. E szerint a miniszterelnök jelenleg 16 vállalatban érintett tulajdonosként közvetlen vagy közvetett módon, 33 vállalatban volt korábban tulajdonos, 5 vállalatban pedig vezető tisztséget töltött be.
A kormánypárt azzal utasította el a jelentés megtárgyalását, hogy ez a bizottság munkájának "ellenzéki összegzése". Szijjártó Péter az ülés végén elmondta, hogy jövő hét szerdán hallgatja meg a vizsgálóbizottság Erdős Ákos üzletembert, aki jelezte részvételét a meghallgatáson. Draskovics Tibor volt pénzügyminisztert várhatóan október 5-én, Medgyessy Péter volt miniszterelnököt pedig október 26-án hallgatja meg a testület.