Az elnök a bizottság zárt ülését követően elmondta: becsületsértés és rágalmazás ügyében két év az elévülési idő, ezért a bizottság levélben kéri arra Lomnici Zoltánt, az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT) elnökét, hogy foglaljon állást a kérdésről, valamint vonják le az ügy tanulságait.
Az esetről 9:1 arányban döntött a testület, tehát négy kormánypárti képviselő is a mentelmi jog fenntartása mellett szavazott. Az eset előzményeiről Géczi József Alajos elmondta: 2002 májusában közösség elleni izgatás miatt jelentette fel Kövér Lászlót egy magánszemély, a fideszes képviselő egy tatabányai lakossági fórumon tett egyes kijelentései miatt.
A Legfőbb Ügyészség megállapította, hogy nem történt ilyen bűncselekmény, és azt ajánlotta, hogy kezeljék az esetet magánvádas becsületsértési, rágalmazási ügyként. Az illetékes bíró 2005 augusztusában beidézte vádlottként Kövér Lászlót, amivel kapcsolatban szeptember 12-én a mentelmi bizottság megállapította, hogy a bíróság megsértette a képviselő mentelmi jogát. Ezt követően néhány nappal megérkezett a megkeresés a képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére.
Géczi József Alajos megemlítette, hogy korábban többször előfordult, hogy egyes városi bíróságok tévedésből vádlottként idéztek be képviselőket, mielőtt kikérték volna a mentelmi jogukat, az utóbbi két-három évben azonban ez - a jelen eset kivételével - nem fordult elő.
Kövér mentelmi jogának fenntartását javasolják
Utolsó frissítés:
Kövér László (Fidesz) mentelmi jogának fenntartását javasolta a mentelmi bizottság egy 2002-es Komárom megyei feljelentés kapcsán - tájékoztott Géczi József Alajos, a testület szocialista elnöke.