Az exelnök a Napkelte hétfői adásában "megdöbbentőnek" minősítette Aján vasárnapi kijelentését, amelyben az IWF elnöke - az MTI-nek adott, s a súlyemelők olimpiai doppingügyével foglalkozó nyilatkozatában - úgy fogalmazott: először és utoljára beszél a témáról, miközben - így Komáromi - "én már lemondtam, ő még mindig pozícióban van".
"Személyesen is kétszer találkoztunk, a sajtótájékoztató előtt folyamatos telefonkapcsolatban álltunk" - utalt Komáromi arra az egy héttel ezelőtti, végül azonban meghiúsult összejövetelre, amelyen az eredeti szándékok szerint az MSSZ - fenyegetések hatására később tisztéről lemondó - elnöke Gyurkovics Ferencnek, az athéni olimpiai ezüstérmétől doppingvétség miatt megfosztott súlyemelőnek a társaságában feltárta volna a tavaly nyári ötkarikás játékokon a magyar versenyzők által elkövetett manipulációkat.
"Aján Tamás - mondta Komáromi Lajos - a bemutatkozó látogatásomat követően úgy három héttel később magához invitált azzal, hogy nagyon sürgősen ki kell állni a közvélemény elé, és sajtótájékoztatón elmondani feketén-fehéren az Athénban történteket, az oxandrolonos verzióval színre lépve."
Komárominak, mesélte a hétfői tv-műsorban, az lett volna a dolga, hogy sikeres meggyőzést követően - hogy tudniillik közösen elmondják az igazságot Athénnal kapcsolatban - a tájékoztatóra magával viszi Gyurkovicsot, míg magának a tájékoztatónak a forgatókönyvét az IWF szóvivője faxon juttatta el Komáromihoz. Ezt eddig nem sérelmezte a lemondott elnök, ezúttal viszont kvázi bizonyítékként mutatta be a műsorvezetőnek annak illusztrálására, hogy neki az IWF mondta meg, mit csináljon. Az utóbb ez ellen fellázadt Komáromi -Lantos Gábor IWF-szóvivő faxüzenetét ismertetve - idézte, hogy "csak mellébeszélés folyt Athén óta, semmi érdemi nem történt", és ha - az akkor még csak tervezett - sajtótájékoztatón Komáromi is a mellébeszélést választja, "veheted a kalapodat"...
Komáromi kijelentette továbbá, hogy az internetre is felkerült - az ő, Gyurkovics, továbbá a súlyemelő edzője, Varga László beszélgetését rögzítő, Gyurkovics által titokban felvett - hangfelvétel "ügyesen lett összevágva", s hogy azon a beszélgetésen megerősítette: ő akkor is elmondja, amit tud, a történésekről, ha Gyurkovics nem áll ki vele a sajtótájékoztatón. "Én ugyan nem voltam ott Athénban, azt sem mondtam, hogy a magyar súlyemelők doppingoltak, de valaminek mégis csak kellett történnie..." - tette hozzá.
Arra a műsorvezetői közbevetésre, hogy eddig Aján Tamás mögötte állt, most pedig Komáromi egyedül maradt, a lemondott elnök közölte: "felháborít, hogy Aján bevitt az erdőbe, legalább tízszer beszéltünk telefonon, az esetek többségében én hívtam fel, most csütörtökön viszont ő hívott Svájcból, hogy Rogge NOB-elnök hétvégi budapesti látogatása idején módot talál rá, hogy velem találkozzon, de sem telefonon, sem személyesen ez nem történt meg".
Lantos Gábor IWF-sajtószóvivői minőségében nem nyilatkozott az ügyben.
Az üggyel kapcsolatban Szerdahelyi Szabolcs, a sportegyesületek egykori vezetőorvosa feljelentést tett Gyurkovics, Imrő Dezső volt szövetségi kapitány és Bökfi János, a válogatott volt edzője ellen jelentős kárt okozó csalás bűntettének kísérlete miatt. Szerdahelyi tavaly szeptemberben ugyancsak feljelentést tett az olimpiai aranyérmétől doppingolás miatt megfosztott kalapácsvető Annus Adrián ellen, de a Szombathelyi Rendőrkapitányság vizsgálati osztálya elutasította beadványát.