"Ha így mennek tovább a dolgok, mint most, ha ez a gazdaságpolitika radikálisan nem változik meg, akkor mi sohasem fogunk csatlakozni ez euróhoz" – mondta a pártelnök a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában. Hozzátette: az a baj, hogy mi az euróval ellenkező irányba haladunk.
Hangsúlyozta: a változtatásban nem szabad türelmetlennek lenni, nem szabad erőszakosan változtatni, és azt is világosan meg kell határozni, hogy mi az, amin nem változtatunk. Ilyennek nevezte a 13. havi nyugdíjat, a sorkötelezettség eltörlését és a családi adókedvezményt.
Orbán megjegyezte: ha a Fidesz 2002-es választási veresége nem következik be, akkor 2006-ben vagy 2007-ben be lehetne vezeti az eurót.
Véleménye szerint, év végére nyolc százalékos lesz a költségvetési hiány, májusra, a reményeik szerinti kormányváltás időszakára pedig ez 10 százalékra nő majd, "ha így mennek tovább a dolgok".
Aki háromszor módosítja az általa kitűzött céldátumot, "meghamisítja a költségvetést", lelepleződik és utána próbál mentegetőzni, az végképp eljátssza a komolyságot, holott Brüsszelnek az a fontos, hogy lássa Magyarország egy komoly ország, amelynek komoly kormánya van, és komolyan lehet venni, amit mond – vélekedett a pártelnök. Ebben a kérdésben a miniszterelnök is nehéz helyzetben van, "egyik lábáról a másikra áll". "Új nap új tanácsadók, új álláspont" – sajnálkozott Orbán.
A politikus úgy összegezte az euróval kapcsolatos álláspontját: "Minél hamarabb annál jobb. Ha a így megy tovább, azonban soha napján vezetjük be. Ahhoz, hogy 2010 vagy a körüli dátum tartható legyen, radikálisan változtatni kell a gazdaságpolitikán".