Kétszáz tyúktetemet találtak, de nem influenzásak

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ismeretlen baromfitelepről származó tyúktetemekre bukkant egy traktoros Fejér megyében kedden; az első boncolási eredmények kizárják, hogy az elhullást madárinfluenza okozta - közölte a Fejér megyei Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Állomás igazgatója.

A Sárbogárd és Rétszilas határában megtalált, a szántóföldre szállított és ott kiborított 250 jól fejlett, tojótyúk-tetem közül néhány nyakán harapásnyomokat találtak a boncolásnál, a többinél pedig fulladásra utaló tüneteket észleltek - mondta Berey Attila. Tájékoztatása szerint a harapásnyomokat nagy valószínűséggel valamilyen, a baromfitelepre beosonó kistestű ragadozó - menyét, vagy görény - okozhatta. A fulladást pedig nagy valószínűséggel az, hogy a ragadozó megjelenése és támadása pánikot okozott a tyúkok között, azok egy helyre menekültek, összezsúfolódtak és megfulladtak.

Berey Attila hangsúlyozta, hogy a hatósági állatorvosi vizsgálat és a boncolás eredménye alapján kizárható, hogy a tyúkok elhullását madárinfluenza okozta volna. Ennek megerősítésére néhány tetemet az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Intézetbe küldtek további vizsgálatra. Eredmény péntekre várható - tette hozzá Berey Attila. A Sárbogárdi Rendőrkapitányság környezetre veszélyes hulladék jogellenes elhelyezése bűntett miatt ismeretlen tettes ellen eljárást indított - közölte R. Szabó Ágnes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.