Katolikusellenesnek azért tartja a kijelentéseket, mert csupán a vatikáni megállapodás felülvizsgálatáról tett említést a politikus, holott ilyen egyezményeket más egyházakkal is kötött a magyar állam, keresztényellenesnek pedig azért, mert "érdekes módon" csak a keresztény egyházakat érintették a szabad demokraták felvetései.
A hívők adója is befolyik az állami költségvetésbe, "és szokat bizony az SZDSZ-re is fordítják" - mondta a püspök Gusztos Péter azon felvetésére reagálva, hogy a személyi jövedelemadó felajánlható részének egyről két százalékra emelése után a híveknek kellene finanszírozniuk az egyházak hitéleti tevékenységét.
"Tudom, hogy politikai szándék húzódik meg mindezek mögött, hiszen olvasva, hallva az SZDSZ pillanatnyi választási statisztikai eredményeit érthető, hogy megint az egyházakat próbálják felhasználni szavazatgyűjtésre" az ezek elleni támadásokkal - mondta, értetlenségének adva hangot amiatt, hogy éppen az a párt használja fel politikai célokra ezeket, amelyik az egyház és az állam szétválasztásának fontosságát hangsúlyozza.
Veres András szólt arról is, a szabad demokrata politikus nyilatkozata "abszolút valótlan állításokat" is tartalmazott; így nem másfélszerese az egyházi oktatási és szociális intézmények normatívája az államiakénak, nem vesznek át tömegesen állami fenntartású szociális intézményeket, illetve nem igaz, hogy az egyházi személyek után nem fizetnek egészségügyi és nyugdíjbiztosítási hozzájárulást.
Veres hozzátette, valóban helyi adómenteséget élveznek az egyházak, de ez vonatkozik minden más közszolgáltatást nyújtó vagy költségvetési szervként működő intézményre, társadalmi szervezetre, vagy akár politikai pártra is.
Az MKPK állandó tanácsának hétfő délutáni ülésén "ezt a kérdést is nyilvánvalóan meg fogjuk tárgyalni" - nyilatkozta Veres András püspök a Gusztos Péter sajtótájékoztatóján elhangzottakról.