A díjemeléseket csak a kormánypárti képviselők szavazták meg. Az ellenzékiek elfogadhatatlannak tartották a két százalékos inflációs előrejelzést jóval meghaladó áremeléseket.
Azzal, hogy a távfűtés lakossági ára nem drágul, összességében 1,9 százalékos lesz a díjemelések hatása jövőre - mondta Vajda Pál (MSZP) főpolgármester-helyettes a béremelési, díjemelési javaslatok kapcsán, valamint azt is hangsúlyozta, hogy ez szerinte egy távfűtéses átlaglakásban élő család esetében havi 330 forintos többletkiadást jelent.
Az ellenzékiek megtévesztőnek tartották azt a városvezetői érvelést, hogy nem a teljes fogyasztói kosárhoz viszonyított inflációhoz mérték az áremeléseket. Endrédy István (MKDSZ) nehezményezte, hogy a szemétdíj-emeléssel a pusztazámori lerakóhely négymilliárd forintos fejlesztéséhez is forrást akar teremteni a városvezetés. Utalva arra, hogy a budapestiek adójukban már megfizették ezt a feladatot, célszerűnek nevezte, hogy inkább EU-forrásokat vegyenek igénybe e célra.
A szocialista Bánsági György a városvezetéstől mielőbbi intézkedéseket kért, hogy ne menjen csődbe a szennyvízszippantással foglalkozó cég. Mint mondta a XVIII. kerület 423 millió forintos telek- és építményadót vetett ki a fővárosi cégre. Ughy Attila (Fidesz), a jogi bizottság elnöke elmarasztalta a városvezetést amiatt, hogy a törvényi szabályozást figyelmen kívül hagyva több hónapos késéssel terjesztették elő a temetkezési díjstruktúra változtatási javaslatát. Vajda Pál erre reagálva közölte, hogy azért vállalta a városvezetés a mulasztásos törvénysértést, mivel nem akarták, hogy két alkalommal foglalkozzon a közgyűlés díjkérdésekkel.
Megszavazták a fővárosi díjemeléseket
Utolsó frissítés:
Budapesten jövőre a szennyvízszippantás 5,9; a szemétszállítás 5,68; a temetkezés 5,6; a kéményseprés 4,2 százalékkal drágul, de ez utóbbi esetében egyidejűleg 5 százalékkal csökken az áfa - erről csütörtökön döntött a Fővárosi Közgyűlés.