Mint Iváncsik pénteken elmondta, Jurij Balujevszkijen kívül találkozott a szintén hadseregtábornok Nyikolaj Pankov védelmi államtitkárral, valamint a parlament két házának védelmi bizottsági alelnökeivel, Vaszilij Kljucsenokkal és Nyikolaj Bezborodovval is.
A magyar államtitkár együttműködést ajánlott tűzszerészek, éjjellátó berendezésekkel felszerelt helikoptereket vezető pilóták, békefenntartók, katonai megfigyelők képzésében. Szorgalmazta tapasztalatok cseréjét a térképészeti és egészségügyi szolgálatok, valamint a védelmi, biztonságpolitikai, lélektani hadviselési és más szakértők között is.
Szó esett Magyarországon rendszerből kivont eszközök átadásáról megsemmisítés céljából, a vonatkozó (közbeszerzési) jogszabályok betartásával. Folytatódik az együttműködés a MiG-29-es vadászgépek üzemeltetésében a gyártó RSZK-MiG céggel, amely a hajtóműveket felújította.
Az orosz fél ajánlatot tett Mi-24-es helikopterek felújítására a Dunai Repülőgépgyárban. A Magyarországon szovjet licencek alapján folyó fegyvergyártást (-javítást) szabályozó megállapodást februárban írták alá Moszkvában.
Balujevszkij a múlt hónap közepén Brüsszelben találkozott magyar kollégájával, Havril Andrással. Iváncsik reményét fejezte ki, hogy az orosz vezérkari főnök a jövő év első felében Magyarországra látogat, jelezve: meghívta többi tárgyalópartnerét is.
Balujevszkij egyébként csütörtökön a vetélkedés elemeit domborította ki a NATO-orosz kapcsolatokban, orosz újságíróknak nyilatkozva. Így szemére vetette a NATO-nak, hogy tagokat próbál toborozni a posztszovjet Független Államok Közösségéből (Ukrajnára célozva). Úgy vélte, hogy a baltiak tavalyi NATO-felvétele miatt Oroszország sohasem demilitarizálhatja a Kalinyingrádi körzetet.
Figyelmeztette az európaiakat, hogy a tervezett amerikai rakétavédelmi rendszer elemeinek befogadása környezeti ártalmakkal járhat.