MTV: pert nyertek az elbocsátott televíziósok

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Fővárosi Munkaügyi Bíróság első fokú ítéletében pénteken jogellenesnek mondta ki, hogy a Magyar Televízió egy évvel ezelőtt rendkívüli felmondással megszüntette Matúz Gábor műsorvezető és Siklósi Beatrix szerkesztő munkaviszonyát. A MTV elnöke közölte: fellebbeznek a döntés ellen.

A felperesek közölték, hogy a bíróság határozatával visszahelyezte eredeti munkakörébe a két televízióst. Rudi Zoltán, az MTV Rt. elnöke az elmondta: hivatalos információjuk egyelőre nincs a döntésről, a részleteket nem ismeri - vidéki programja miatt nem tudott részt venni a tárgyaláson -, de amennyiben a bíróság szerint nem volt jogszerű a két volt munkatárs elbocsátása, fellebbeznek a döntés ellen. A tévéelnök szerint jogszerű és okszerű volt, hogy rendkívüli felmondással megszüntették Matúz Gábor és Siklósi Beatrix munkaviszonyát, hiszen olyan súlyos hibát követtek el, hogy nem tehettek mást.

A Magyar Televízió Rt. 2004 novemberében rendkívüli felmondással megszüntette Matúz Gábor és Siklósi Beatrix munkaviszonyát, miután megjelent az Antifasiszta és a hungarista - Titkok a Magyar Televízióból című könyv, amelyet Matúz Gábor, a KÖZszolga (Közszolgálati Műsorkészítők Szakszervezete) elnökeként írt. 

A két tévés ellen munkaügyi eljárás indult: Dömény Péter, a közszolgálati médium vezető jogtanácsosa akkor azt mondta, hogy mindkettejük esetében Matúz könyvével kapcsolatos az eljárás, mivel a kiadványban az MTV engedélye nélkül szerepelnek belső levelek. Hozzátette, a két munkatárs szerződése egyebek között azt tartalmazza: az MTV hozzájárulása nélkül nem hozhatnak  nyilvánosságra belső információkat, ha ilyen eset mégis előfordul, az azonnali felmondásra ad okot. 

Az MTV akkori közleménye szerint a munkáltató a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a munkavállaló "a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi". 

Matúz Gábor akkor arra hivatkozott, hogy az említett kötet egy korábbi munka második része, amiben a "Magyar Televízióban folytatott törvénytelenségekre, vagy az aggályos működésre próbálja felhívni a figyelmet".