Dávid: az MDF visszaszorítaná a mézesmadzag-politikát

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MDF feladata, hogy visszaszorítsa a két nagy párt által kínált mézesmadzag-politikát - jelentette ki Dávid Ibolya, az MDF elnöke szombaton Budapesten, a párt országos választmányának ülésén.

A két nagy párt továbbra is csak a megvalósíthatatlan álmokatígérgeti a választóknak a hatalom megszerzése érdekében - mondta a pártelnök. Dávid Ibolya leszögezte, az MDF újra megbecsült politikai erő, amelyet tisztelet övez.

A pártelnök szerint az MSZP és az SZDSZ, valamint a Fidesz által képviselt két nagy politikai tömb nagyon sok hasonlatosságot mutat. Ezek a gondoskodó államfelfogás, az egy kézben tartott irányítás, a látszat-önkormányzati működés, a hatalomgyakorlás módja, az ígérgetés és a demagógia, az osztogató politika.

Dávid Ibolya hozzátette, az ígéretek helyett a kampányban arról kellene szólni, milyen eszközökkel lehet csökkenteni a költségvetés hiányát, és milyen programokat kívánnak a pártok megvalósítani.

Az MDF számára kihívást jelent annak bebizonyítása, hogy lehet és kell a politikát másként csinálni, felelősen és őszintén - mondta Dávid Ibolya, hangsúlyozva, hogy az MDF a kampányban csak az igazat fogja kimondani.

"Balról és most már jobbról is kísértenek a Kádár-rendszer legostobább hagyományai, kiskorúnak nézik a választókat, jólétet, dübörgő gazdaságot, teljes foglalkoztatást, gondoskodást hazudnak, miközben szeptembertől soha nem látott megszorító intézkedésekre kényszerül az ország, bárki legyen kormányon, s ha nem szeptembertől, akkor decembertől" - mondta Dávid Ibolya, utalva arra, hogy legkésőbb addig a kormánynak elő kell állnia a költségvetési hiány mérséklésére vonatkozó programjával.

A pártelnök fontosnak nevezte a nagy ellátórendszerek átalakítását, a teljesítmény értékelését, az önkormányzati reformot, az osztogató gyakorlat megszüntetését, valamint a tisztességes, gazdaságot szolgáló privatizáció mellett foglalt állást.

Dávid Ibolya szerint az MDF programjának két legfontosabb eleme, hogy erőteljes gazdasági fordulatra, valamint a korrupció megszüntetésére van szükség. Ennek eszközeként említette az egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetését, egy központi közbeszerzési hivatal, valamint egy korrupcióellenes hivatal felállítását.