Nem kellene a parlamentet kampánygyűlések színhelyévé tenni – indokolta a politikus a képviselő-testület döntését. Hozzátette: a Fidesz már 1998-ban bebizonyította, hogy teljesen figyelmen kívül hagyja, mi szerepel a jogszabályokban, akkor ugyanis egy törvényben szabályozott nyugdíjemelést törölt el.
Katona Béla elmondta: azért sem támogatja az előterjesztést, mert az MSZP-nek megvan az ötéves nyugdíjemelési programja, amit az Országgyűlés már elfogadott.
A Fidesz szerint viszont nem zárja ki egymást a tavaly elfogadott nyugdíjkorrekciós program és a Fidesz által javasolt 14. havi nyugdíj bevezetése Erről beszélt Áder János, az ellenzéki párt frakcióvezetője a képviselőcsoport mai ülés e után.
A Fidesz rendkívüli házbizottsági ülés összehívását kezdeményezte, ahol javaslatot tesz arra, hogy a 14. havi nyugdíj bevezetésére vonatkozó törvényjavaslatot még a hétfői, utolsó ülésnapon tárgyalja meg és fogadja el a parlament, a házszabálytól való eltéréssel.
Ha a törvényt elfogadjuk, akkor minden nyugdíjas számára garanciát adunk arra, hogy bárki alakít kormány 2006 tavaszán, biztosítja a nyugdíjasok plusz egy havi járandóságát – hangsúlyozta Áder János, aki szerint csak a koalíciós pártokon és Gyurcsány Ferencen múlik, hogy megszületik-e a döntés "több mint hárommillió nyugdíjas kérésére".
A Fidesz törvényjavaslata szerint a 14. havi nyugdíjat a 13. havihoz hasonló módon vezetnék be a következő ciklusban, tehát 2006 és 2010 között minden évben plusz egy heti nyugdíjat fizetnének ki.
A frakcióvezető hangsúlyozta: ha volt 60 milliárd forint Gripen repülőgépeket vásárlására, vagy 20 milliárd új irodabútorra és mobiltelefonokra, akkor miért ne lehetne előteremteni a 14. havi nyugdíj időarányos részeit is.
"Gyurcsány Ferenc nem akar adni 64 ezer forintot a magyarországi nyugdíjasoknak (...) azt is mondhatnám, hogy el akarja tőlük venni. Vajon miért?" – tette fel a kérdést Áder János, aki szerint ha valóban dübörög a gazdaság, akkor elő lehet teremteni a 14. havi juttatás feltételeit.