A kormányfő - jelezve, hogy a ciklus utolsó plenáris ülésén nem elsősorban a képviselőkhöz, hanem az ország nyilvánosságához, a választópolgárokhoz intézi szavait - arról beszélt, hogy Magyarország útelágazásnál van, el kell döntenie, hogy milyen jövőt, milyen sorsot kíván magának.
Gyurcsány Ferenc hétfőn, parlamenti felszólalásában arra kért felhatalmazást Magyarországtól, hogy "azt a politikát lehessen folytatni, amiben nem a hatalmi kivagyiság, nem az önzés, nem a változás jelszava mögé rejtőzködő, mindent változatlanul hagyó konzervatív politika, hanem egy új, bátor, az igazságosságot követő politika valósul meg".
"Te jó ég..!" |
Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta, hogy olyan országot szeretnének, amelyben ahhoz van támogatás, hogy az egyik párt nem tör be a másik szerverére, ahol az egyik párt faxáról nem rendelnek meg olyan újságokat, amelyekben méltánytalanul és elfogadhatatlan módon vádolják a köztársaság kormányának miniszterét és miniszterelnökét, és ahol nem félni kell a hatalomtól, hanem bízni lehet benne. "És aki így viselkedik ellenzékben, te jó ég, hogyan viselkedne az kormányban, az lesz a legjobb ha ezt nem tudjuk meg"-mondotta a miniszterelnök. |
Egy számítógépes adathordozót felmutatva bejelentette: elkészült a következő évek magyarországi fejlesztéseinek átfogó programja is.
Gyurcsány Ferenc felszólalásában hosszasan foglalkozott annak kifejtésével, hogy szerinte miért lenne hiba, ha a Fidesz kapna ismét lehetőséget a választópolgároktól a kormányzásra.
"Magyarországon a baloldaliság jelszavával kokettáló Fidesz a konzervativizmus legrosszabb hagyományait kívánja a társadalompolitikában folytatni: növelni a különbséget, olyan felső osztályos politikát csinálni, amelynek az árát az alul lévő milliók fizetik ki" - mondta a miniszterelnök, feltéve a kérdést: ezt
akarjuk, vagy egy új Magyarországot szeretnénk, valóságos szolidaritással és összekapaszkodással.
Szavai szerint az embereknek el kell dönteniük, hogy azokra bízzák-e a kormányzást, akiknek csak "terhes formalitás" volt a demokratikus köztársaság, amikor kormányon voltak, akik "ha hatalmi érdekük úgy kívánta, hezitálás és zokszó nélkül összeálltak Csurka Istvánnal és pártjával", Torgyán Józsefre bízták az agráriumot és a vidéket, önmagukat azonosították a hazával, most pedig plakáton "depresszió-kampányt" folytatnak, miközben az ország sikere mögött családok erőfeszítései állnak?