Mint mondta, a pénzügyminiszter külföldi újságírókkal történt múlt heti találkozóján a Világgazdaság beszámolója szerint arról beszélt: abban az esetben, ha a Pénzügyminisztérium számításainál kedvezőtlenebb lesz az államháztartási hiány alakulása, akkor a bevételi oldalon lesz szükség újabb eszközök bevezetésére. A lap szerint pedig ezzel Veres János az áfaemelés lehetőségére célzott. Rogán hozzátette: a Színes Bulvár Lapnak a Pénzügyminisztérium azt nyilatkozta, hogy jelenleg is folynak a számítások és megvizsgálnak minden lehetőséget az államháztartási hiány csökkentésére.
"Pontosan ezekből a mondatokból kiderül az, hogy a Pénzügyminisztériumban tudatos munka zajlik, amelynek az a célja, hogy a választások után bevezessék a Gyurcsány-Veres csomagot, amely az alsó áfakulcsok emelésével és áremelkedésekkel járna együtt" - mondta a Fidesz kampányfőnöke, jelezve, hogy pártja nem ért egyet az egységes áfakulcs bevezetésével.
Mint mondta, az egységes áfakulcs bevezetése esetén a most 15 százalékos áfával terhelt élelmiszerek és az öt százalékos áfakörbe tartozó gyógyszerek, orvosi szolgáltatások és könyvek ára is "radikálisan" emelkedne. A politikus a sajtótájékoztatón egy élelmiszerekkel teli bevásárlókocsi segítéségével mutatta be, mi mindennek emelkedne az ára, ha bevezetnék az egységes kulcsot.
Meddig akarja eltitkolni áremelési szándékát a kormány? - tette fel a kérdést Rogán Antal emlékeztetve arra, hogy a kormány eltitkolta a január 18-tól érvényes 7,1 százalékos lakossági gázáremelést is. Hangsúlyozta: a Fidesz szerint nincs szükség megszorításokra, ugyanakkor le kell törni a luxusprofitot, és meg kell fontolni, hogy a kormány olyan árszabályozó eszközöket vezessen be a hatáskörébe tartozó áraknál, amelyek nem engedik az alapvető szolgáltatások és a háztartások fenntartásához kapcsolódó termékeknek árait az inflációt meghaladóan növekedni.
A kormány nem áfaemelést, hanem további áfacsökkentést tervez - reagált Batiz András kormányszóvivő a fideszes politikus közlésére. Mint mondta, a kabinet várhatóan következő ülésén dönt arról, hogy mely szolgáltatások áfáját kívánja 5 százalékosra csökkenteni. Tervei mellett a kormány tettei is az adócsökkentést bizonyítják: 2006. január 1-jétől az áfa felső kulcsa 25-ről 20 százalékra mérséklődött, így gyakorlatilag elérkeztünk az árstabilitáshoz - emlékeztetett Batiz András.