"Lényegében változatlan a több hónapja kialakult helyzet: az MSZP és a Fidesz továbbra is fej-fej mellett áll, támogatottságuk a felnőtt lakosságon és a pártot választókon belül teljesen megegyezik, a biztos szavazó pártválasztók körében pedig valamivel nagyobb a Fidesz támogatottsága" - olvasható az összegzésben.
A személyes megkérdezésen alapuló, kérdőíves adatfelvételt február 4. és 13. között ezer fő bevonásával végezték.
Az április 9-én tartandó parlamenti választásokon a szavazásra jogosultak 28-28 százaléka, a pártot megnevezőknek pedig 45-45 százaléka tervezi, hogy az MSZP-re, illetve a Fideszre szavaz. A biztos szavazó pártválasztóknak - azaz azoknak, akik biztosra ígérik részvételüket a 2006-os választások első fordulójában, és rendelkeznek pártpreferenciával - 43 százaléka tervezi, hogy az MSZP-re, és 48 százaléka, hogy a Fideszre fog szavazni.
A felmérés szerint a két nagy párton kívül más párt - sem a teljes lakosság, sem a biztos szavazó pártválasztók körében - nem éri el a parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt. Egyedül a pártválasztók - azaz a pártot megnevezők, de részvételi szándékukat nem feltétlenül biztosra ígérők - körében éri el az SZDSZ az 5 százalékos küszöböt (ez az érték januárban 3 százalék volt).
Ezzel együtt sem az SZDSZ, sem az MDF esetében nem tapasztalható lényeges elmozdulás a januári adatokhoz képest. Az SZDSZ felnőtt lakosságon belüli támogatottsága februárban 3 százalék, (januárban ez 2 százalék volt), a biztos szavazó pártválasztóknak pedig 4 százaléka szavazna a liberális pártra (januárban 3 százalék jelezte ezt).
Az MDF támogatottsága még ennél is csekélyebb: míg a felnőtt lakosságon belül a januári eredményekkel egyezően 1 százalékos a támogatottságuk, a biztos szavazó pártválasztók körében 2 százalékos (januárban ez az érték 1 százalék volt.)
A parlamenten kívüli pártok közül a Harmadik Út: MIÉP-Jobbik Magyarországért közös listája és a Centrum Párt éri el a teljes népességen belül az 1 százalékos támogatottságot.