Kovács Kálmán úgy vélte, hogy a törvény hiánya miatt az ENSZ szakosított szervezetének, a távközlési uniónak május 27-én kezdődő, az európai frekvenciákról szóló döntéshozásán Magyarország hátrányos helyzetbe kerülhet, és frekvenciáktól eshet el. Mivel a szomszédos országokban folyik az ez irányú törvénykezés, Magyarországra rossz fényt vet a törvény hiánya.
"Nagyon haragszom azokra, akik megakadályozzák, hogy a digitális televíziózásban és a földi műsorszórásban továbblépjünk" - utalt a miniszter arra, hogy a parlamenti jogalkotás félbemaradt, mert a Fidesz nem járult hozzá a médiatörvény kétharmados részeinek megszavazásához. Hangsúlyozta: "kész lenne a törvény, ha megszavazta volna a Fidesz, és együttműködött volna az ORTT".
A tárcavezető úgy vélekedett, hogy amit az ORTT képvisel, az egy "analóg világ utolsó néhány éve és vesszőfutása". A hatóság egy elmúlt világ szabályozására épít, amelynek a digitális műsorszórásban részt vevő 30-50 országos csatorna esetén a jövőben már nincs tere.
"Nincs szükség olyan etikai hatóságra, amely a XXI. század inkvizíciójaként megpróbál etikai kérdésekben dönteni - ez félreértése a világnak" – mondta a miniszter. Az új parlament felállásakor Kovács kezdeményezni fogja a digitális televíziózásról szóló törvény újratárgyalását.