Az NBH évkönyvében az olvasható: Magyarország terrorveszélyeztetettsége érdemben nem változott, Magyarország nem tartozik az al-Kaida nevével fémjelzett globális terrorizmus ellenségképébe. A megítélés azonban változhat, ugyanis a közelmúltban megjelent sajtótalálgatások egy része - alaptalanul - Magyarországot is összefüggésbe hozta az állítólagos CIA-börtönök ügyével.
A hírt az arab média is felkapta, a cáfolatok ugyanakkor már nem kaptak kellő hangsúlyt. Ez látens nemzetbiztonsági kockázatot jelent, ugyanis Magyarország "hírbe hozása" kiválthatja a terroristák ellenszenvét - írják.
Megjegyzik: az NBH felderítő-megelőző munkája nyomán több olyan, egyes közel-keleti országokból származó embert "szorított ki, akik az iszlámra hivatkozó szélsőséges nézetek terjesztése szempontjából biztonsági kockázatot jelentettek.
A sértő és pejoratív "iszlám terrorizmus" helyett az "iszlámra hivatkozó terrorizmus" kifejezést honosítaná meg a szervezet. A terminológia megváltoztatásától a terrorizmus csillapodását eredményező pozitív politikai-társadalmi folyamatok beindulását várják.