Az Országgyűlés elnöke elmondta, hogy a négy év alatt több mint tízezer írásbeli kérdés érkezett a kormányhoz, és ötven százalékkal több bizottsági ülés volt, mint az előző ciklusban.
A négyéves házelnöki munkájáról szólva Szili megjegyezte: „Nem gondoltam akkor, hogy olyan négy esztendőt fogok magaménak tudni, amelyben talán a rendszerváltás óta legnagyobbak voltak az ellentétek".
Arra a riporteri kérdésre, miszerint, ha a tavaszi választásokon a baloldal nyer megmarad-e házelnöknek, Szili Katalin úgy válaszolt: „Én hadd maradjak csak annál a mondatánál, hogy a baloldal nyer". Hozzátette, tevékenysége befejeztével szeretne mindent úgy az asztalra tenni, hogy rögtön döntési helyzetben legyen a következő parlament.
Arra reagálva, hogy Sólyom László államfő és Fekete János közgazdász, valamint Gyurcsány Ferenc és Szabad György, az Országgyűlés egykori elnöke nem fogott egymással kezet március 15-én, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 158. évfordulója alkalmából tartott díjátadó ünnepségen, a házelnök azt mondta: „Személyes kritikát nem kíván megfogalmazni ezekben az ügyekben.” Hangsúlyozta azonban: ha egy közösség valakit oda emel, hogy a Magyar Köztársaságtól elismerést kapjon, akkor nincs joga és lehetősége egyetlen közjogi funkciót betöltő embernek sem ezt kétségbe vonni. Ilyenkor az ember a közösség nevében jár el – mondta, hozzátéve: akik átveszik a kitüntetést, azok szintén egy közösségtől veszik át azt a díjat. Az Országgyűlés elnöke feltette a kérdést: "ha ezen a szinten ilyen történik, akkor mit várunk el a végeken?"
Véleménye szerint vidéki útjai során hiába mond bármit a politikus, az emberek azt látják: „Itt fönt bizonyos szituációkban, ott ahol egyébként kellene, ott nem fognak egymással kezet".
Szili Katalin az elmulasztott kézfogásról
Utolsó frissítés:
A rendszerváltozás óta ez volt a legtermékenyebb ciklus, több mint ezer törvényt és országgyűlési határozatot alkotott az Országgyűlés – mondta Szili Katalin házelnök szombaton a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában.