Az új eljárást azért kell lefolytatni, mert a Fővárosi Bíróság 2005 januárjában első fokon meghozott felmentő ítéletét a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte. Az első fokú eljárást az erre kijelölt Nógrád Megyei Bíróságnak kell lefolytatnia Molnár Csaba ellen.
A vád szerint Molnár Csaba 2003 nyarán, az Országos Rendőr-főkapitányság pénzmosás elleni osztályának vezetőjeként pár ezer forintos ajándékokat fogadott el egy pénzváltótól, hogy cserébe közbenjárjon érdekében egy banknál.
A rendőrségtől már leszerelt volt alezredes tagadta bűnösségét, és vallomásában hangsúlyozta: elvi esélye sem volt annak, hogy amikor egy bank fel akar számolni egy pénzügyi ágazatot (a pénzváltói tevékenységet), ő elérhette volna, hogy a pénzintézet egy konkrét céget mégis megtartson. Állítása szerint erre nem is kérte az a szír pénzváltó, aki a keleti süteményt, a névjegytartót, a karkötőt és a ceruzatartót neki ajándékozta. Ha az ajándékot visszautasítja, kizárja magát ezekből a körökből, és nem tud megfelelni annak, amit elvárnak a vezetői – tette hozzá.
A tárgyaláson Molnár Csabának a bankra való lehetséges befolyása, az ajándék elfogadása mellett a pénzváltókkal való kapcsolattartása kapott hangsúlyt. Molnár Csaba mellett másod- és harmadrendű vádlottként egy magyar, és egy magyar-szír állampolgárságú pénzváltót is meghallgatott a bíróság, mindketten fenntartották korábbi vallomásukat.
A másodrendű vádlott a nyomozás során azt nyilatkozta, Molnár Csaba soha nem mondta, hogy segíteni tud, vagy akar. A harmadrendű vádlott is fenntartotta korábbi vallomását, így az ajándékozás tényét elismerve azt mondta: ezzel nem kívánta befolyásolni Molnár Csabát, tőle ezért semmit nem kért, és nem is kapott.
Újrakezdődött Molnár Csaba büntetőpere
Utolsó frissítés:
Megkezdődött a megismételt eljárás Molnár Csaba volt rendőr alezredes vesztegetési és államtitok-sértési ügyében csütörtökön a Nógrád Megyei Bíróságon. Molnár Csaba a tárgyaláson elmondta, hogy a pénzváltókkal fenntartott kapcsolatából csak a rendőrségnek származott előnye.