Reich Gyula tájékoztatása szerint megkezdődött az ideiglenes művek visszabontása, a védművekben keletkezett károk felmérése, és a helyreállítás műszaki tervezése.
Mindezzel együtt a Tisza Szolnok alatti szakaszán még mindig több méteres víz terheli az átázott töltéseket, tehát a szükséges erők készenlétben állnak az esetleg felbukkanó suvadások, csurgások, buzgárok megfékezésére - áll a szóvivő közleményben.
Az aktuális helyzetről kifejtette, a dunai - az előzőnél kisebb - árhullám Bajánál tetőzéshez közeli állapotban van: reggel 6 órakor a vízállás 745 cm volt, a Tisza teljes magyarországi szakaszán továbbra is lassan apad. A 6 órai állás szerint Szolnoknál a tetőzés óta 81, Csongrádnál 100, Szeged 93 centimétert csökkent a vízállás.
A Hármas-Körös apadása is lassú ütemű, Szarvasnál a tetőzés óta már 142, Kunszentmártonnál pedig 107 centiméterrel alacsonyabb a vízszint.
Jelenleg a folyók fővédvonalain 1511 kilométeren van védelmi készültség. Rendkívüli készültségi fokozat van 710 km védvonalon a Tisza Szolnok és a déli országhatár közötti szakaszán, továbbá a Zagyva és a Maros torkolati szakaszain, valamint a Hármas-Körös teljes hosszán.
Harmadfokú a készültség a Tisza jobb partján Poroszló és Szolnok között, a Tisza bal partján Tiszafüred és Szolnok között, valamint a Hortobágy-Berettyón összesen 298 kilométer védvonalon.