A megbetegedések az egyetemvárosban, Miskolctapolcán,Hejőcsabán, Görömbölyön és Miskolc belvárosának a Városház tértől Tapolca felé esőterületén történtek - mondták el az önkormányzat, az ÁNTSZ, a katasztrófavédelem és a Miskolci Vízművek Kft. szakemberei a vízügy telephelyén tartott sajtótájékoztatón.
Káli Sándor, Miskolc polgármestere hangsúlyozta, hogy a borsodi megyeszékhely háromnegyed részén jó a víz. A Fővárosi Vízművek víztisztító berendezése mellett, amelyet a katasztrófavédelem vitt Miskolcra, a miskolci tejipar is segít a lakosság vízellátásában; ott pasztőrözött vizet készítenek.
Bodnár Judit megyei tiszti főorvos arról számolt be, hogy a házi- és üzemorvosok több mint 200 megbetegedést jeleztek. A betegség jellemző tünetei: levertség, hányás, hasmenés. Eddig 26 ember került kórházba, ők infúziót kapnak. A bakteriológiai vizsgálatokat folyamatosan végzik, pontos eredmény két-három nap múlva várható - fűzte hozzá.
Vojtilla László, a vízművek igazgatója arról beszélt, hogy a miskolci vízvezeték-hálózat mintegy 120-140 kilométeres szakaszát kell átmosniuk és fertőtleníteniük.
A bakteriális fertőzést először az egyetemvárosban és Hejőcsabán észlelték.Leskó György, a helyi polgári védelem vezetője azt mondta: a víz okozta fertőzés veszélye 43 ezer embert érint a borsodi megyeszékhelyen.
Kétszázan betegre itták magukat Miskolcon
Utolsó frissítés:
Eddig több mint200 ember betegedett meg az ivóvíztől Miskolcon, 26 embert kórházban ápolnak - közölte Bodnár Judit Borsod-Abaúj-Zemplén megyei tiszti főorvos.