Varga Mihály, a Fidesz alelnöke szerint a kormány a lehető legrosszabb irányban indult el, hiszen ezek az adóbevétel-növelő lépések lassítják a gazdaságot, rontják a versenyképességet és ezen keresztül csökkentik a beruházások számát, valamint a munkahelyteremtés lehetőségeit, összességében tehát ártanak a gazdaságnak.
Mint mondta, Magyarországon az állam amúgy is túl sok pénzt von el a vállalkozóktól és a lakosságtól, és a most bejelentett intézkedések 90 százaléka is a bevételnövelésről és nem a kiadáscsökkentésről szól. Ezzel a kormány újratermeli a problémát, egy időre ugyan stabilizálódni fog a költségvetés helyzete, másfél-két év múlva azonban ugyanez a gond áll majd elő – tette hozzá a Varga. Az ellenzéki vezet szerint az intézkedések áldozata a magyar lakosság,valamint a hazai kis- és középvállalkozók lesznek. Az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere úgy véli, az intézkedések nem az euró 2010-es bevezetése felé mozdítják az országot.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője úgy fogalmazott: a "Gyurcsány-csomag" drasztikusan növeli a magyar emberekre nehezedő terheket, és "dacára minden hazugságnak és kommunikációs hókuszpóknak" a csomag igenis fájni fog Magyarországnak. Véleménye szerint a megszorító csomag munkahelyek ezreit veszélyezteti, és családok ezreinek megélhetését teszi kockára.
Szijjártó megismételte: a magyar gazdaság két részre, egy sikeres külföldire és egy túlélésért küzdő magyar szektorra oszlik, s Gyurcsány Ferenc éppen ez utóbbit, a magyar kis-és középvállalkozókat "ültette hintába".
A szóvivő leszögezte: a kormányfő magyarázattal tartozik országnak, világossá kell tennie a bejelentett megszorító csomag pontos hatásait, és el kell mondania, hogy a választási kampányban miért beszélt sikeres, rendben lévő magyar gazdaságról.