A nő nyomára, aki még február 27-én és március 3-án fenyegetett meg robbantással egy pénzintézetet, illetve egy biztosítót, széles körű adatgyűjtés eredményeként jutott a rendőrség.
A nő nyilvános fülkéből telefonált a tűzoltóság, valamint a rendőrség ügyeletére, "komolyan mondom, hogy levegőbe röpítem ezt az egész kócerájt", és "tíz perc múlva bomba robban, aztán még kettő, tízperces időközönként" szavakkal nyomatékosította fenyegetését. A rendőrség mind a két alkalommal kiürítette és átvizsgálta az épületeket, de robbanószert nem talált.
A kétrendbeli közveszélyes fenyegetéssel gyanúsított nő az elé tárt bizonyíték alapján ismerte be tettét, azt állítva: "ezért telefonált, mert egy ismerősével fogadott" és "a fenyegetést jó heccnek tartotta".
A közveszélyes fenyegetés két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával, vagy pénzbüntetéssel sújtható a törvények szerint.