Közel harminc demonstráló gyűlt össze a V. kerület Jászai Mari téren. Többen a transzparenseket hoztak magukkal, amelyeken az volt olvasható: "A kormány szégyene, amit velünk műveltek!"; "A Hajdú-Bét-tel kezdődött a baromfi ipar megsemmisítése"; "3 éve kérjük, most már követeljük a pénzünket!".
A megkárosított libatenyésztők képviselői a termelők kormány általi 100 százalékos azonnali kártalanítását, továbbá az ügyben illetékes parlamenti vizsgálóbizottság azonnali felállítását, valamint az ügy ügyészségi vizsgálatának újbóli teljes körű elvégzését követelték tüntető gazdálkodók. Ónodiné Demeter Éva, a Hajdú-Bét károsultak képviseletében az MTI-nek elmondta: a cég felszámolását követően a vállalkozás tartozása 14 milliárd forintra rúgott. Ebből mintegy ötmilliárd forint volt a termelői követelés.
Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) szövetségi igazgatója a demonstráción elmondta, hogy a tüntetést az váltotta ki, hogy az agrártárca akkori közigazgatási államtitkára, Benedek Fülöp, levelet küldött a károsultaknak. Ennek lényege az volt, hogy ebben az évben a kormány nem tud forrást biztosítani a károsult tenyésztők megsegítésére. Ezt követően döntöttek úgy az ügyben érintett, főként libatenyésztők, hogy a Magosz segítségét kérve demonstrációt szerveznek Budapesten a Képviselői Irodaház közelében. A Magosz szövetségi igazgatója szerint a termelők kára általában kettőtől 15 millió forintig terjed.
Az MTI-nek Balázs Mihály mezőberényi gazdálkodó azt mondta, hogy neki 74 millió forinttal tartozik a Hajdú-Bét. Hozzátette, hogy a helyzet azért vált tarthatatlanná, mert a banki hitelek lejártak, amit a pénzintézetek most egy összegben követelnek vissza a gazdálkodóktól. A gazdák nagy része azonban nem tud fizetni, így pénzbehajtásokra került sor. Az ellehetetlenült gazdálkodók közül már tízen - Balázs Mihály szerint - öngyilkosok lettek.
A tiltakozók képviseletében Ónodiné Demeter Éva petíciót nyújtott át Font Sándornak, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága elnökének. Font Sándor emlékeztetett arra, hogy ő maga is többször kiállt a károsultak érdekében és jelezte, hogy az ügyet napirendre kívánja tűzetni a mezőgazdasági bizottságban is. A demonstráció szervezői dél körül adják át petíciójukat a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban. Ezt követően pedig a Miniszterelnöki Hivatal megbízottjának kívánják átadni a követelésüket tartalmazó levelet.
A debreceni központú Hajdú-Bét egykor Magyarország egyik legnagyobb baromfifeldolgozója volt, a vízi szárnyas termékek előállításában pedig európai összehasonlításban is az egyik legjelentősebb kapacitással rendelkezett. Előbb 1998-ban, az orosz válság miatt került a cég a csőd szélére, ekkor szállt be tulajdonosként a Wallis Rt., amely 1999-ben többségi tulajdonos lett. Ebben az időszakban – 1999-2005 között – Bajnai Gordon volt a Wallis Rt. vezérigazgatója.
A Hajdú-Bét mérlegét 2001-ben ismét sikerült eredményessé tenni, a 2003-ban kialakult, legfőképp a vízi szárnyas piac szereplőit sújtó válság azonban különösen súlyosan érintette. A cég nem tudott fizetni a beszállítóknak, s önmaga ellen kért felszámolást, ami jelenleg is tar.
Időközben az elégedetlen lúdtenyésztők több ízben is demonstrációt tartottak a Hajdú-Bét debreceni központja, illetve a Wallis budapesti központja előtt, követelve, hogy a szerintük az 5,5 milliárd forintot is meghaladó szállítói hitelt felhalmozott cég fizesse ki őket. Ez nem történt meg, több libatartó kilátástalan helyzetében öngyilkosságot követett el.