A közgyűlés határozott arról is, hogy az M5-ös autópálya nyomvonalán végzett ásatásokkal kapcsolatban vagyon elleni bűncselekmények gyanúja is felmerült, ezért az ügy teljes körű feltárása érdekében a rendőrséghez fordul, és feljelentést tesz.
Frank József, a közgyűlés elnöke a fegyelmi tárgyalás során elmondta, a múzeum az M5-ös autópálya nyomvonalán elvégzendő régészeti munkálatokra mintegy egymilliárd forint keretösszegű szerződést kötött a Nemzeti Autópálya Rt.-vel. A munka zömét alvállalkozók bevonásával végezte el a közintézmény. A költségek legnagyobb részét - mintegy 500 millió forintot - kitevő kézi földmunkákra közbeszerzési eljáráson 2003 elején az Arch-homo Bt.-t választották ki. A cég tulajdonosai 2004 tavaszán jelezték, hogy a betéti társaság korlátolt felelősségű társasággá alakul át. Ez azonban nem történt meg, s a két cég párhuzamosan működött tovább, így a múzeum megsértette a közbeszerzési törvényt, mivel ettől az időszaktól kezdve nem az eljárás során kiválasztott társaság végezte a munkát.
A vizsgálat számviteli szabálytalanságokat is feltárt: az elszámolások szerint volt olyan munkavállaló, aki naponta több mint 30 órát, havonta pedig öt-hétszáz órát dolgozott az ásatásokon. Az alvállalkozó a 2004 novemberét megelőző időszakról annak ellenére nem tudott jelenléti íveket bemutatni, hogy a munka időarányos díjazásáról állapodott meg a cég és a közintézmény. A múzeum ennek ellenére 2004 novemberét megelőzően 320 millió forintot, majd ezt követően további 175 millió forintot fizetett ki a társaságoknak.
Vörös Gabriella, aki nem volt jelen a fegyelmi tárgyaláson az MTI-nek elmondta: a határozat kézhezvételét követően dönt arról, hogy megtámadja-e a munkaügyi bíróságon a döntést.