A Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek címzett petíciót a MeH képviseletében Kecsmár Ilona, az ügyfélkapcsolat-tartó titkárság vezetője vette át a mintegy két tucat érintett és érdeklődő jelenlétében.
Az egyesület a petícióban azt szorgalmazza - mondta Török-Szabó Erzsébet elnök -, hogy a kormány kezdeményezze és támogassa annak az országgyűlési határozati javaslatnak a visszaállítását, amelyet a Ház - 353 igen szavazattal, egy nem ellenében, tartózkodás nélkül - 2004. júniusában fogadott el, s amelyet 2005. márciusában Petrétei József igazságügyi miniszter hatályon kívül helyezett.
Mint a Sors-Társak Egyesület elnöke mondta, a 2004-es országgyűlési határozati javaslat a lakásmaffia-tevékenység visszaszorításához szükséges kormányzati intézkedéseket tartalmazza.
A petícióban az egyesület kéri továbbá, hogy a kormány a lakásmaffia vétlen és rászorult kárvallottainak újbóli életkezdéshez biztosítson anyagi támogatást. Emlékeztet a dokumentum arra, hogy 2005-ben e célra 50 millió forintot biztosított a kormány.
A petíció kéri a kormányt, vizsgálja meg, hogy a lakásmaffia tevékenység kapcsán az elkövetőknek "milyen illeték- és adófizetési kötelezettsége keletkezett, s megtörtént-e a kötelezettségek teljesítése.". Kéri továbbá, hogy a kormány "mérje fel, hogy milyen mértékű adóhiányt eredményeznek az illegális ingatlan- és lakásbérbeadások".
A demonstráción civilként megjelent Devánszkyné Molnár Katalin az előző ciklus MSZP-s országgyűlési képviselője, a parlament lakásmaffia tevékenységet feltáró albizottságának egyik vezetője azt mondta: "ismereteim szerint a kormány foglalkozni kíván a jövőben is lakásmaffia áldozataival, illetve a lakásmaffia tevékenység felszámolásával. Amennyiben szükségesnek látják, természetesen szívesen részt veszek ebben a munkában".
Az Országgyűlés lakásmaffia albizottsága 2003. januártól 2004 júniusáig foglalkozott a lakásmaffia tevékenységével, a felszámolást segítő jogi lépések kidolgozásával. "Abszolút politikamentesen, a célra koncentrálva vittük végig a különféle törvényjavaslatokhoz a módosításokat" - mondta Devánszkyné Molnár Katalin.
A Kossuth téri Rákóczi-szobor mögötti füves területen sátrakat felverő tiltakozók többsége - az úgynevezett lakásmaffia áldozatai - az elmúlt hetekben transzparensekkel hívják fel a figyelmet problémáikra. Tábláikon "Az áldozatok jogait ki védi?", "Olyan törvényt akarunk, hogy visszakapjuk otthonunkat" feliratok olvashatók.