A kérelmek benyújtásának határideje augusztus 15., az utolsó határidő október 31., de az augusztus 15. után beadott kérelmekre már nem visszamenőlegesen írják jóvá a támogatást a nagycsaládosok és a fogyatékossági támogatásban részesülők számára.
Az évi 1500 köbméter alatti fogyasztók nem kapnak szociális támogatást a gáz árához, számukra az eddigi támogatás marad meg. A szociális támogatás többlettámogatást jelent.
Elsősorban a nagycsaládosokra gondolva, az évi 1500 és 3000 köbméter közötti gázfogyasztók számára havi 833 forint, az évi 3000 és 5000 köbméter közötti fogyasztóknak havi 3833 forint az átlagos támogatás összege. A szóvivő hangsúlyozta, a szociális gázár-támogatásban nem a gáz árát, hanem a rászoruló családokat támogatják.
A számítások szerint az idén 1,6 milliárd forint lesz a szociális gázár-támogatás nagyságrendje, aminek forrása az Energiagazdálkodási Célelőirányzat.
A 187 ezer család közül 104 ezer a nagycsaládos, 83 ezer pedig olyan család, amelynek valamely tagja súlyos fogyatékossággal él.
Aki nem kapta meg a támogatás igényléséhez szükséges nyomtatványt, az az Államkincstár területi hivatalától kérheti azt. A jegyzőkhöz eljuttatott kérelmet 15 napon belül kell elbírálni. A támogatást annak a hónapnak az első napjától kapja meg a jogosult, amelyik hónapban a jegyző visszaigazolta az igénylést. Aki augusztus 15-ig beadja a kérelmet, annak a szeptemberi gázszámlában kéthavi támogatást írnak jóvá.
A támogatást azok kérhetik, azok fogyatékossági támogatásban, magasabb összegű családi pótlékban részesülnek, illetve azok a nagycsaládos személyek, akiknek családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 százalékát (az idén 51.600 forint). Az egyszemélyes háztartásban élőknél pedig az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 300 százaléka (az idén 77.400 forint) a támogatási jogosultság felső határa.
Danks Emese újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy a jövő évtől érvényes szociális támogatási rendszert most dolgozzák ki.