A vezérőrnagy azt hangsúlyozta: a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem épülete rendkívül bonyolult komplexum.
Sokféle tűzvédelmi osztályba sorolt belső létesítményeire a tűzoltási tervek megvannak, azonban a lőtér nem tartozott a fokozottan tűzveszélyes vagy a tűzveszélyes kategóriába, ezért erre nem is készült tűzoltási terv - tette hozzá.
Tatár Attila, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vezetője még kedd éjszaka két vizsgálóbizottságot hozott létre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem K épületének pincéjében lévő lőtéren keletkezett tűz oltása során használt technikai eszközök és a tűzoltás szakszerűségének vizsgálatára.
Bende Péter fővárosi tűzoltóparancsnok az egyik bizottság vezetőjeként azt ellenőrzi, hogy a Műszaki Egyetemen az épület tűzvédelme megfelelő volt-e, különös tekintettel az alagsori lőtér létesítésére, engedélyezésére és üzemeltetésére.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pedig a tűzoltás, a mentés végrehajtásának szakszerűségét, a parancsnoki tevékenységet, valamint a halálesetek, sérülések okait és körülményeit, illetve az állomány kiképzettségének, felkészültségének fokát is vizsgálja.
A tűzoltóparancsnok úgy fogalmazott: "nem az eltussolás és nem az elkenés jegyében" hozták létre ezt a bizottságot. Elvesztettünk három fiatal kollégánkat, ennek nem szabad megismétlődnie - tette hozzá.
A tűz kedden este fél tíz körül, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem K épületének pincéjében lévő lőtéren azt követően keletkezett, hogy három fiatalember felügyelet mellett lőgyakorlatot tartott. A tűz kilenc órán át tartó oltása közben három tűzoltó életét vesztette, hét pedig füstmérgezést kapott.
Nem volt fokozottan tűzveszélyes a műegyetemi lőtér
Utolsó frissítés:
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem lőterének azért nem volt tűzoltási terve, mert nem tartozott a fokozottan tűzveszélyes vagy a tűzveszélyes kategóriába - nyilatkozta Bende Péter fővárosi tűzoltóparancsnok.