"Van jegyzet-kérdés és van Lovas-ügy: a jegyzet beszüntetése nem Lovas Istvánról szólt” - fogalmazott, megerősítve, hogy nem tartja a jegyzetet közszolgálati rádiós műfajnak. A hagyomány emlegetése ebben az esetben szerinte azért gyenge érv, mert a rádió fennállásának nyolc évtizedéből a közelmúltig lényegében egyetlen napot sem töltött demokratikus berendezkedés körülményei között.
Lovas Istvánra pedig a Magyar Rádió nem tart igényt. Nem is értem, hogy egy napilap külföldi tudósítójaként miért kellene szerepet kapnia”- mondta; az a szerep, a radikális jobboldal szószólójáé és ideológiai vezéréé, amelyet ő sokáig ambicionált, és szorgos munkával el is ért, önmagában alkalmatlanná teszi őt arra, hogy bármilyen feladatot kapjon a közrádióban”.
Hozzátette, Lovas Istvánt művelt, sokat olvasó embernek tartja, aki a műveltségét és a sajtóbeli ismereteit egy cél érdekében megfelelően, és sokszor tendenciózusan csoportosítva használja, és ezek ténybelileg is sokszor tévesek, illetve csúsztatásokat tartalmaznak”.
"A Vasárnapi Újság mellett a Krónikában hangzottak el gyakrabban jegyzetek, ám azt, hogy a szerkesztő, vagy a műsorvezető a saját műsorában véleményt nyilvánítson, azt én igencsak problémásnak tartom” - mondotta.