Simon Gábor az Indexnek és a Népszabadságnak adott interjút. Az ügyvezető mindkét interjúban azt hangsúlyozta, hogy kapcsolatban álltak a meteorológiai szolgálattal.
"Egész nap kaptuk az általános jelzéseket a közeledő hidegfrontról, lehetséges záporokról. De nem is az a kérdés, hogy mi kerestük-e őket vagy sem - bár hangsúlyozom: kapcsolatban álltunk -, hanem az, hogy ők miért nem riasztották időben az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot? Az OKF képviselőivel az első egyeztetéstől a lebonyolításig együttműködtünk, ha tudnak róla, hogy mekkora lesz a baj, a vezetési ponton keresztül azonnal figyelmeztettek volna minket és a közönséget" - mondta a Népszabadság újságírójának.
Az Indexnek adott nyilatkozatában azt hangsúlyozta, hogy vasárnap délután hatkor beszélt utoljára az Országos Meteorológiai Szolgálattal és egyéb szakemberekkel a várható időjárásról, akik nem tettek említést a közelgő szélviharról. Azt valószínűsítettek a szakemberek, hogy zivatar lesz, ez alapján hívták fel VIP-vendégeik figyelmét SMS-ben arra, hogy hozzanak magukkal esőkabátot.
"Ha tudjuk, milyen időjárás következik, nem szálltunk volna hajóra, veszélybe sodorva a családunkat és a vendégeinket" - mondta Simon Gábor az Indexnek. Simon Gábor szerint nagyobb pánikot okoztak volna azzal, ha leállítják a programot. Leszögezte azt is, hogy nem cégének kell katasztrófatervvel rendelkeznie, hanem az erre a feladatra specializálódott szerveknek.
Az ügyvezető szerint cége "megdolgozott a pénzéért". Úgy vélte, a tűzijáték kivitelezése professzionális volt, az égi parádé miatt nem sérült meg senki sem.
Simon Gábor a Népszabadságnak azt mondta, a vizsgálat tisztázta őket. Arra a kérdésre, hogy a vasárnapi vihar vis maior volt-e, azt válaszolta: "kimerítette a szerződés idevonatkozó pontját".
Az augusztus 20-i ünnepen tartott hagyományos budapesti tűzijáték idején hatalmas szélvihar és felhőszakadás csapott le a látványosságra összegyűlt mintegy egy-másfél milliós tömegre. Két embert, köztük egy 12 éves gyermeket egy kidőlő fa ölt meg, egy idős emberrel feltehetően rosszullét végzett. Egy román állampolgárságú magyar nő a Dunába fulladt, férjét eltűntként tartják nyilván.
A kidőlő fák, leszakadó faágak, a megbontott tetőkről lehullott cserepek, valamint a menekülő tömegen eluralkodó pánik miatt több száz ember, köztük sok gyermek sérült meg.