"Magyarországnak muszáj fenntartania politikai stabilitását a régióban" - mondta a kormányfő, célozva arra, hogy az Európai Unióhoz Magyarországgal egy időben csatlakozó Szlovákiában és Lengyelországban nacionalista és populista pártok kerültek hatalomra. "Nem szabad olyan táptalajt adnom, ami ezt eredményezné" - hangsúlyozta a magyar miniszterelnök.
"Mindenki tudja Magyarországon, hogy a reálkeresetek csökkeni fognak a következő két évben (...) és nagyon jelentős társadalmi csoportok úgy fogják érezni, hogy sérülnek az érdekeik. Az viszont veszélyes, ha az egyszerű elutasítás átváltozik és a nemzeti radikalizmussal, illetve a társadalmi populizmussal keveredik" - mondta Gyurcsány Ferenc, aki szerint valós lehetőség az a veszély, hogy radikális erők juthatnak hatalomra.
Gyurcsány Ferenc ismételten leszögezte, hogy Magyarország 2009-ig teljesíti az eurózónához való csatlakozásnak az államháztartási deficitre, az államadóságra és az inflációra vonatkozó kritériumait és az ország 2013-ig bevezeti a közös valutát. Az AFP hangsúlyozta, hogy bár ambiciózus programról van szó, több elemző azt sürgette, hogy a magyar kormány csökkentse tovább a szociális juttatásokra - nyugdíjakra, családi pótlékokra - fordított összegeket, amit eddig Gyurcsány Ferenc visszautasított.