A kisgazdák még az árverés előtt azt mondták, az ingatlan értéke szerintük 1,5 milliárd forint, így elfogadhatatlan a 710 millió forintos árverési érték, ezért a végrehajtás felfüggesztését kérték. A végrehajtói kifogás azonban nem halasztó hatályú, így az árverést megtartották.
Az árverésen a sajtó munkatársai nem lehettek jelen, csak azok lehettek bent az V. kerületi végrehajtói irodában, akik letették az árverési előleget, a kikiáltási ár tíz százalékát, azaz 71 millió forintot. Ezt összesen hatan tették meg: hárman a helyszínen készpénzben, hárman pedig átutalással. Egy átutalással érkezett előleget pedig kizártak az árverésből. A végrehajtó megszabta, hogy előlegenként két ember lehetett jelen, emellett a kisgazdák voltak még az irodában az árverezés ideje alatt, összesen 15-20-an.
Az árverés kezdetén jelen volt két rendőr is, őket a bírósági végrehajtó kérte, az irodában található sok készpénz miatt. Az árverés kezdete előtt kisebb vita alakult ki az árverésen megjelentek és a sajtó munkatársai között arról, hogy az újságírók és operatőrök jelen lehetnek-e az árverésen és végezhetik-e a munkájukat. Az újságírók – mivel nem fizették ki a 71 millió forintos árverési előleget – a folyosón várakoztak. Ekkor érkezett az irodába további nyolc rendőr, azonban rendőri intézkedésre az árverés alatt és után nem került sor.
Az árverésen résztvevőtől kapott tájékoztatás szerint a kikiáltási árra nem volt ajánlattétel, így a végrehajtó fokozatosan csökkentette az árat, majd onnan ment felfelé a licit, egészen 700 millió forintig. Az árverést kezdeményező Dunapart 2005 Kft. – az árverésen résztvevők tájékoztatása szerint – nem tett ajánlatot.
Az új tulajdonos a London melletti Reagingben működő Brook Henderson Group Ltd. Jelen lévő képviselője, Pelham Olive az árverés után újságíróknak azt mondta, szeretné visszahozni az életet a házba, de még a tervek kidolgozásnál tartanak, Erdélyi László építésszel. Az új tulajdonos tagadta, hogy lenne más magyar tulajdona, így nem az övé az ingatlan Molnár utcai része sem.
Az árverésről távozó kisgazda politikusok közölték, hogy megtámadják az árverést, erről a bíróság fog dönteni. Kifogásolták, hogy a nyilvános árverés a nyilvánosság kizárásával történt. Mint mondták, hamarosan sajtótájékoztatón ismertetik részletesen kifogásaikat.
Szeremley Huba – aki az épületet a 2002. évi választások előtt 700 millió forintért megvette, s az ingatlant be is jegyezték a nevére – az árverésről távozóban közölte: ő maga nem licitált, nem vett részt az árverésben. Úgy gondolja, sokan – akik nem vehettek részt az árverésben – meg fogják azt támadni. Mint mondta, neki a párt 320 millió forinttal és a kamataival tartozik.