Az internetes lap beszámolt arról, hogy négy gyermekkórházi vezető közös felhívásban figyelmeztetett arra, hogy a nyári kormányzati döntések ellehetetlenítik intézményeik működését, ami veszélybe sodorhatja a gyermekek egészségügyi szakellátását. A nyilatkozatot Harmat György, a Heim Pál Gyermekkórház főigazgatója, Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora, Velkey György, a Bethesda Gyermekkórháza Budai Gyermekkórház és Rendelőintézet főigazgatója, valamint Badacsonyi Szabolcs, a Budai Gyermekkórház és Rendelőintézet igazgatója írta alá.
Az 1994 óta SZDSZ-tag Badacsonyi Szabolcs tagja tavasszal választási programjában az egészségügy reformja mellett foglalt állást. „A finanszírozás területén valódi biztosítókra, kisebb járulékokra és kisebb, hatékonyabb ellenőrző rendszerre lenne szükség” – hirdette. Eszerint „az intézmények vonatkozásában pedig az alapellátás és a járóbeteg-ellátás megerősítésére, és ezzel egyidőben a kórházi fekvőbeteg kapacitások koncentrálására lenne szükség. Mindennek párosulnia kell a szektorsemlegesség elvével, ahol nem az a kérdés. hogy privát vagy közintézményben történt-e az ellátás, hanem aszerint történik a finanszírozás, hogy megfelelő minőségű és színvonalú volt-e az ellátás”.Badacsonyi a lapnak elmondta: meggyőződése, hogy a kórházigazgatók a reformok mellett állnak, hisz az intézmények vergődése, az állandó túlélési küzdelem senkinek sem kell, a szakma ezért világos és egyértelmű reformok mellett áll.
Badacsonyi kifogásolja ugyanakkor, hogy a döntéshozók nem mondják meg, mely intézményeket kívánják megszüntetni vagy összevonni egy másikkal, hanem a finanszírozás megváltoztatásával olyan helyzetet teremtenek, amely által működésképtelenné válnak intézmények. „Az intézkedésekből hiányzik a partnerség elve, nem látható, hogy honnan hová, és milyen eszközökkel akarunk eljutni” – véli a képviselő, aki szerint év végére a négy említett kórházból akár három csődbe mehet.
Az Egészségügyi Minisztérium a kórházigazgatók tiltakozására írt válaszközleményben hangsúlyozta, hogy a magasabb szintű ellátás csak a jelenlegi struktúra átalakításával érhető el, s az említett négy kórházban az ágykihasználtság nem éri el a 64 százalékot. Badacsonyi Szabolcs – mint mondta – ez utóbbi adaton meglepődött. „Lehet, hogy a szaktárca az augusztusi, a gyermekorvoslásban kevésbé megterhelt hónapok adatait használta. Nálunk lényegesen magasabb az ágykihasználtság, de a gyermekkórházak esetében azért nem lenne jó a 100 százalékos kihasználtság, mert kellene hagyni tartalékot az esetleges fertőzéses időszakok kapacitásigényére” – mondta a Budai Gyermekkórház igazgatója.