Nem kérnek a HírTv-ből a Parlamentben és az MTV-nél

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A HírTv tegnapi, Szabadság téri tudósítóját nem engedték be a Parlamentbe, és az MTV sajtótájékoztatójáról is kivezetette a csatorna stábját a Magyar Televízió elnöke, Rudi Zoltán. Az SZDSZ bocsánatkérést követel, míg a HírTv a szabad tájékoztatás jogáért aggódik.

© Stiller Ákos
Nem engedték be a Parlamentbe a HírTV riporterét, aki tegnap az MTV-székház ostromáról tudósított, a hírcsatorna egyik stábját pedig rendőrök vezették ki az MTV mindenki számára nyilvános sajtótájékoztatójáról. 

"Szégyenteljesnek tartom, amit tegnap műveltek" - mondta Rudi Zoltán, az MTV elnöke, a részletek említését elhárítva.
 
Szili Katalin házelnök látogatásakor "bejutottak" az épületbe a kereskedelmi hírcsatorna munkatársai, akik külön interjút kértek tőle, "kértem a kollégáimat, hogy vezessék ki őket" – idézte fel az ekkor történteket a közszolgálati médium vezetője. Elmondta: "ez teljesen normális dolog" minden olyan orgánum esetében, "amelyik elfogult, és amelyik szégyenteljesen viselkedik".

Nemrég az SZDSZ is nyilatkozatot adott ki, miszerint "amíg a televízió nem kér hivatalosan bocsánatot a magyar társadalomtól, a liberális frakció tagjai nem nyilatkoznak a televíziónak".

Így tudósítottak

Részletek Császár Attila, a HírTV riporterének tudósításából:

"Ez már nem tüntetés, ez forradalom! A fiatalok... istenem (köhögve).. a fiatalok változást akarnak."

"Egy tüntető kollega megerősítette, hogy a rendőrök provokálták az összecsapást!"

"A tömegnek csalódnia kellett, a rendőrség nem állt át az oldalára."

"Mikor azt veti a tudósító a rendőrök szemére, hogy már nem velünk vannak, mikor ujjongva köszönti, hogy a tüntetők bevették a köztévé épületét, azaz a tömeg a rendőröket súlyosan bántalmazva, a tévé épületét feldúlva beront a közszolgálati intézménybe és rombol, olyan súlyos etikátlanságot követ el, melyet nem hagyhatunk szó nélkül" - fogalmazta meg véleményét az SZDSZ.

A HírTv egyik riportere Gyurcsány Ferenc sajtótájékoztatóján megkérdezte a miniszterelnököt, hogy véleménye szerint a fenti történések, intézkedések nem sértik-e a szabad tájékozatás egyenlő jogát. A kormányfő válaszában úgy fogalmazott: "abban nem tudok segíteni, hogy ki nyilatkozik, vagy ki nem, de úgy látom, hogy megbízható és hiteles televíziós társaságoknak szeretnek a politikusok nyilatkozni". 

"Felháborodással tiltakozom az ellen, hogy a Magyar Televízió épülete előtt történt erőszakos bűncselekményeket az 1956-os forradalommal párhuzamba állítsák." - fogalmazott kedden Sólyom László köztársasági elnök, s a célzást bizonyosan magára veheti a HírTV is. Az erősen pártos tudósítás részleteit az Index gyűjtötte össze.


HírTv: mi legalább tudósítottunk
A HírTV ZRt. a leghatározottabban visszautasítja az SZDSZ provokatív vádjait - írja Liszkay Gábor közleményében. A HírTV elnöke szerint az SZDSZ-nek kellene sürgősen bocsánatot kérnie a magyar társadalomtól, bár azt nem fejti ki közleményében, miért. "Nem először fordul elő, hogy a HírTV az egyetlen televízió Magyarországon, amelynek segítségével a magyar társadalom tudomást szerezhet arról, hogy mi is történik hazánkban" - írja Liszkay. Ha az SZDSZ-nek nem tetszett a közvetítés, azt sajnáljuk, egyben javasoljuk, hogy nézzenek más, ízlésüknek és elvárásaiknak jobban megfelelő csatornát - fejezi be a levelet Liszkay, aki arra nem tért ki, miként fordulhat elő, hogy tudósítója gyakorlatilag a köztörvényes bűnözőknek titulált fosztogatók pártján állt a köztévé székházának hétfői feldúlása alkalmával.