A hétfő este készült felmérés szerint a megkérdezettek 41 százaléka gondolja úgy, hogy az államfő beszédével további megmozdulásokra serkentette az embereket, míg 37 százalékuk szerint a választók a beszéd hatására megnyugszanak.
A szöveget ismerők 28 százaléka úgy véli, Sólyom László legfőbb üzenete, hogy a kormánypártok mondassák le a miniszterelnököt, illetve a miniszterelnök mondjon le, míg 16 százalékuk szerint az államfő azt hangsúlyozta, hogy a jelenlegi helyzetet a parlamentnek kell megoldania.
A szövegről tudomást szerzők 79 százaléka tudja, hogy nem tartozik bele a köztársasági elnök hatáskörébe a miniszterelnök leváltása, ugyanakkor a kormánypártiak hét százaléka, az ellenzéki szavazóknak pedig 23 százaléka úgy gondolja, hogy Sólyom László elmozdíthatja Gyurcsány Ferencet a miniszterelnöki székből.
A közvéleménykutatásból kiderül, hogy a válaszadók 52 százaléka szerint elfogadható, ha egy köztársasági elnök a miniszterelnök leváltására szólítja fel a parlamenti pártokat, ugyanakkor 38 százalékuk elfogadhatatlannak tartja ezt.
A megkérdezettek 41 százaléka úgy véli, hogy elsősorban az ellenzéknek származott haszna a beszéd elhangzásából, míg a megkérdezettek 30 százaléka elképzelhetőnek tartja, hogy a beszéd előkészítésében a politikai pártok is részt vettek.
Szonda Ipsos: Sólyom beszéde felerősítette az indulatokat
Utolsó frissítés:
A Szonda Ipsos országos reprezentatív felmérése, amely a szerdai Népszabadságban jelent meg, azt mutatja, hogy a megkérdezettek 46 százaléka szerint Sólyom László önkormányzati választást követően elmondott beszéde tovább erősítette az indulatokat, míg 32 százalékuk szerint inkább a politikai élet stabilitását idézte elő.