Az egyik önkéntes © hvg.hu |
Ő húsz percet késett, mert – mint elmondta – nemzetbiztonságiak keresték fel reggel tartózkodási helyén és kihallgatták.
A hvg.hu helyszíni tudósítója szerint összesen négyen jelentek meg, akik az önfeljelentő akciót támogatták. Közülük ketten kértek belépő cédulát.
Rajtuk kívül Molnár Tamás képzőművész, a Kossuth téri tüntetéssorozat egyik szervezője is támogatta az akciót, mivel állítása szerint ő is jelen volt a Szabadság téri szovjet hősi emlékmű megrongálásánál, és "jóleső érzéssel megtapsolta, amikor a diktatúra jelképe a porba hullott". Molnárék a zavargások miatt letartóztatottakat és elítélteket politikai foglyoknak tekintik. Rögtönzött sajtótájékoztatóján Molnár a guantanamói kihallgatásokhoz hasonlította a magyar rendőrség zavargásokkal összefüggő munkáját.
A legnagyobb feltűnést egy magát hajléktalannak mondó ellentüntető aratta, aki provokációval vádolta meg a Kossuth térieket, amiért "egyes ártatlan embereket szelektíven akarnak eljárás alá vonni" (lásd rövid videónkat).
Az emlékművet az elmúlt négy évben már többször megrongálták. Legutóbb szeptember 18-án a Magyar Televízió székházának ostromakor a tüntetők megnyitották az emlékművet körülvevő kordont, leverték az obeliszk déli oldalán lévő szovjet címert, a talapzat domborműveit, és összefirkálták az emlékművet.