A politikus ezzel Sós Tamásnak, a testület szocialista elnökének a sajtóban is napvilágot látott, a Fidesznek tett koalíciós felkérésére reagált. Eszerint a szocialisták, a kialakult patthelyzet feloldása érdekében az elnöki poszt megtartása mellett a bizottságok többségének vezetését, illetve alelnöki pozíciókat ajánlanak a Fidesznek.
"Sós Tamás személyi ambícióit felülírta a választói akarat, hiszen a megyében többen szavaztak a szövetség jelöltjeire, mint az MSZP-re" – fogalmazott Herman István.
Sajnálatos, hogy a szocialisták, illetve Sós Tamás szerint a megyét kizárólag az MSZP vezetheti. Ugyanis, miközben az egyeztetések során Sós csak saját személyéről tárgyalt, a Fidesz és szövetségesei több variációt, megoldási javaslatot terjesztettek elő - mondta a fideszes politikus.
Herman reménykedik abban, hogy a megye érdekében, közös akarattal elkerülhetik az előrehozott választásokat, ám ehhez a tárgyalásoknak nem személyekről, hanem működőképes struktúrákról kell szólnia.
A patthelyzet annak nyomán következett be, hogy az MSZP, illetve a Fidesz és szövetségesei, a KDNP, a Vállalkozók Pártja, a Kisgazda Polgári Egyesület és a MAGOSZ egyaránt 20-20 mandátumot szerzett a megyegyűlésben.
Az egyeztetések ez idáig nem hoztak eredményt, a frontvonalak megmerevedni látszanak az elnöki pozíció körül. Ezt láthatóan mindkét fél magának igényli. A jogszabályok szerint végső esetben, például elfogadott költségvetés híján, akár sor kerülhet a működésképtelen önkormányzat feloszlatására is. Ekkor pedig időközi választást írnak ki.