"Bajban vagyunk, gödörbe kerültünk, amiből együtt lehet kimászni. Összetartozunk a bajban is, ugyanúgy, mint a török, német vagy orosz megszállás idején" - jelentette ki.
A politikus azt a példát hozta fel: ha a vezető a szakadéknak fordítja a buszt, minden utas veszélyben van, üljön akár a bal, akár a jobb oldalon, "szükségünk van tehát azokra is, akik a másik oldalon állnak, vagy - ebben a példában - ülnek".
Varga Mihály szerint az önkormányzati választások eredménye azt mutatja, hogy az emberek többsége "nem kér a hazudozásból, nem kér Gyurcsány Ferencből", és a rendszerváltozás óta először egy erkölcsi, morális kérdésre is egyértelmű választ adtak; ez szavai szerint azt jelenti, hogy "a hazugságokkal szemben még azokra is számíthatunk, akik más világnézet, más politikai meggyőződés mellett élik az életüket".
A fideszes politikus arról beszélt: a két hete tartó megmozdulás-sorozat "kisebbik oka", hogy "Gyurcsány Ferencnek mennie kell", a nagyobbik pedig az, hogy a résztvevők az igazságot választották a hazugsággal szemben.
"Nem fogadhatjuk el, hogy a magyar miniszterelnök nevetségessé tegye az országot, mint tette ezt legutóbb Bécsben, az ötvenhatos ünnepségen" - mondta a politikus, hangsúlyozva, "azért vagyunk itt, mert a hazugságok következményeit mindenkinek viselnie kell.
Riz Levente, a XVII. kerület frissen megválasztott vezetője beszédében többször is Gárdonyi Géza Egri csillagok című regényét idézte, a jobboldalt a várvédőkkel, a koalíciót a törökökkel azonosítva, arról beszélt, Rákosmentén először adja a polgármestert és a képviselőtestület többségét a jobboldal, és közalkalmazottaik számára "eljött az idő, amikor emelt fővel vállalhatják világnézetüket, és nem éri őket ezért retorzió".
Mint mondta, nem a tüntetőktől kell félni, hanem azoktól, "akik demokratikus díszletek mögött összeesküvést szőnek saját hazájuk ellen".