A miniszter utalt arra, hogy a munkálatok a Tisza és a Körösök mentén 11,2 milliárd forintból zajlottak, amelyet a kormány az árvíz levonulását követően hagyott jóvá. Példásnak nevezte a vízügy munkáját, hiszen tervezéssel, közbeszerzéssel együtt fél év alatt sikeresen lebonyolította a helyreállítást.
A szokásos árvízi fejlesztéseket a rekonstrukció annyiban befolyásolta, hogy a tavaszi árvíz elleni védekezés miatt fél év kiesett, de a fennmaradó időszakban a munkák a szokásos menetben zajlottak - mondta a miniszter.
Persányi Miklós nem tudta számszerűsíteni, hány új gátszakasz épült az idén, de annyit közölt, hogy a Cigándnál létesülő ár apasztó tározó 25 kilométer gáttal ér fel. A vízügy filozófiája egyébként is megváltozott az utóbbi években sorra érkező, soha nem látott magasságú árvizek hatására. A töltésmagasítás helyett a nagy víztömeg levezetésének megkönnyítésén van egyre inkább a hangsúly.
A kormány az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében előirányzott 1.474 milliárd forint támogatási forrás 14 százalékát árvízvédelemre fordítja az elkövetkező hét évben. Ez azt jelenti, hogy az elkövetkező időszakban évente annyi pénz jut árvízvédelemre, mint amennyit eddig kormányzati ciklusonként költöttek erre a célra.