percről percre

Fidesz 14, MSZP 4, Jobbik 3, MDF 1 mandátum

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Fidesz 56 százalékos eredménye 14 mandátumot ér, az MSZP 4, a Jobbik 3 és az MDF 1 képviselőt juttatott ki az Európai Parlamentbe.

Most érkezett

Csúcsrészvétel néhány szabolcsi településen

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ahol a legkevesebben, 31 százaléknyian voksoltak vasárnap, akadt 60 százalék feletti szavazási részvétel is néhány településen - tudta meg az MTI munkatársa az érintett helyi választási bizottságoktól. A térség 25 városa közül Baktalórántházán járultak a legtöbben az urnákhoz, a 2717 választásra jogosult közül 1635-en adták le szavazatukat, így részvétel elérte a 61 százalékot. A községek között Tiszacsécse végzett az élen 62,31 százalékos részvétellel, ott a 199 választó közül 124 szavazott. Jelentős, 61,54 százalékos volt a részvétel még Uszkán is, a 221 választóból 136 élt jogával. Ötven százalékot meghaladó volt a részvétel emellett Garbolcon, Géberjénben, Komlódtótfaluban, Magosligeten, Nagyhódoson, Nemesborzován, Rohodon, Szamostatárfalván, Tákoson, Tivadarban és Uszkán is.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1
4 5 6 7 8
11

Markó: biztos a három képviselő

"Immár biztosra vehetjük, hogy 3 jelöltünk képviselheti a magyarság érdekét az Európai Parlamentben, azonban tovább reménykedünk a 4-dik bejuttatásában is" – jelentette ki Markó Béla RMDSZ-elnök. "Az összeadott erő nagyobbnak bizonyult, mint ha a két fél külön-külön indult volna" – folytatta Markó, aki arra emlékeztett, hogy az összefogás révén egy százalékkal nagyobb eredményt értekek el most, mint külön-külön a két évvel ezelőtti EP-választáson - írja a Transindex.

Mesterházy: jó alkalom nyílt a populizmusra

Mesterházy Attila MSZP-s frakcióvezető sajtótájékoztatóján elmondta, szombaton közös MSZP-SZDSZ ülést tartottak a Bajnai-kormány elmúlt ötven napjáról, s minden érvük amellett szólt, hogy folytatniuk kell a programot, mivel stabilizálódott a forintárfolyam, nőtt a magyar államkötvények iránti kereslet, másfelől azonban a stabilizáció társadalmi feszültségeket váltott ki, amely kiváló teret adott a demagógiának. Erre a munkahelyteremtés a jó válasz.

Ünnepelnek a Fidesznél: torta, banánhéj

Deutsch Tamás már ingujjra vetkőzött, Kövér Lászlónak pedig hosszabb a haja, mint valaha.

Balczó 8 százalékot sem tart valószínűtlennek

Balczó András, a Jobbik listamásodikja szerint Morvai Krisztina EP-mandátuma ellenére is részt vesz majd az országgyűlési választásokon, s nem tart attól, hogy Morvai és az ő esetleges „kiválásával” meggyengül majd pártjuk. A Jobbik képviselői majd teszik Brüsszelben is a dolgukat, és nem lehet többet eltagadni eredményeiket: jobban figyel majd rájuk a média, illetve nem lehet őket többet szélsőségesnek nevezni. Balczó 8 százalékos eredményt is valószínűnek tart.

Jobbik: nincs hurráhangulat, de van Potyka bácsi

A Jobbik kampányközpontjában egyébként nincs hurráhangulat, a hívek és a politikusok nyugodtan várják a tíz órát. Megjelent azonban Potyka bácsi, a szkinhed fiatalok istápolója is, aki az egyik őt lekapó fotósnak tréfásan feltette a kérdést: mivel tartozom? A jelenet a jelen lévő gárdisták harsány kacajától kísérve zajlott - jelentette tudósítónk.  

Mesterházy sajtótájékoztatót tart

Az MSZP frakcióvezetője pár percen belül pódiumra lép.

Fodor nem kommentálja saját lemondását

Fodor Gábor és Horn Gábor nem kommentálják a pártelnök esetleges lemondásáról szóló értesüléseket.

Gurmai: nincs kapkodás, nem mélyült a válság

"Nem áll fönn annak a veszélye, hogy előrehozott választásokat kellene tartani, ha az MSZP-ből csak négyen jutnak be az Európai Parlamentbe" - fogalmazott Gurmai Zita, aki az MSZP-politikusok közül jelenleg egyedül van jelen a Jókai utcában. 

Gurmai leszögezte, annak örülnének igazán, ha öten-hatan bejutnának, s ez még nem elképzelhetetlen, "de a négy fő sem rossz." Sérelmezte továbbá a politikus, annak ellenére, hogy ők kidolgoztak egy programot, nem volt módjuk rendesen kommunikálni, mivel mindenkit a belpolitikai helyzet érdekelt; pedig a mostani választások nem erről szóltak.

MCF: a romák saját sorsukról döntöttek

A cigányság saját sorsáról és gyermekei jövőjéről döntött az európai parlamenti választásokon az MCF Roma Összefogás pártra leadott szavazatival, bizonyítva, hogy képes önálló döntést hozni, és bízik benne, hogy mérhető eredménnyel, sikeresen szerepeltek - nyilatkozta az urnazárást követően az MTI-nek Kis Zsolt, a roma politikai szerveződés listavezetője. Kis Zsolt a választási eredményektől függetlenül úgy véli, már az sikerként könyvelhető el, hogy a legnagyobb politikai tömörülések mellett nevük felkerülhetett a szavazólapra, hiszen országos listát tudtak állítani.

1
4 5 6 7 8
11
Hozzászólások